Ceļu uzturētāji brīdina par “melno ledu”

1 komentārs
Ceļu uzturētāji brīdina par “melno ledu”
Foto: LETA

Pavasarim tuvojoties, meteorologi prognozē mainīgus laikapstākļus, kā arī nokrišņus, tādējādi autovadītājiem ir jārēķinās, ka autoceļi var apledot, norāda VAS “Latvijas Valsts ceļi”.

Patlaban braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir apgrūtināti daudzviet Kurzemē un valsts centrālajā daļā.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi šodien visā valsts teritorijā ir iespējami nokrišņi sniega, slapja sniega un lietus veidā, savukārt gaisa temperatūra diennakts laikā svārstīsies no zem nulles līdz virs nulles. Šādos laikapstākļos uz autoceļiem ar asfalta segumu var veidoties tā saucamais ”melnais ledus”, kas ir īpaši bīstams autovadītājiem, jo ir grūti pamanāms un mainīgos laikapstākļos var veidoties ļoti strauji.

Mainīgos laikapstākļos īpaši uzmanīgiem ir jābūt uz autoceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu (reģionālās un vietējās nozīmes ceļi). Iestājoties siltākam laikam, tāpat arī lietus un slapjā sniega ietekmē, uz tiem veidojas atkala un tie var kļūt ļoti slideni. Šo ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievu ievilkšana šādos laikapstākļos ir neefektīva, jo lietus un mitrums smiltis no ceļa noskalo, bet rievojums izkūst.

Ceļu uzturētāji aicina autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu.

1 komentārs