“Ceļš ir nosēts ar kritušajiem kokiem.” Reportāža no Tukuma apkārtnes pēc postošā negaisa

Pievienot komentāru

TV3 Ziņas viesojās Tukuma apkārtnē, kur vakar plosījās negaiss.

Pašā Tukumā redzamas vairākas zīmes, kas liecina par vētras spēku, kas vakar pārņēma pilsētu – noplēstas reklāmas, bojātas ēkas.

Ceļš netālu no Tukuma centra, kuram blakus ir dzelzceļš, vēl joprojām ir neizbraucams, uz tā ir sakrituši koki, kurus stiprais vējš izrāvis ar visām saknēm. Ceļš ir nosēts ar kritušajiem kokiem. Apkārt rosās arī strādnieki, kas cenšas atbrīvot ceļu.

Jāatzīmē, ka Tukuma apkārtnē ir krietni vēsāks, tikai kādi 18-20 grādi un migla.

Jau ziņots, ka Tukuma novadā negaisa seku likvidēšana prasīšot mēnešus, atzina novada pašvaldības izpilddirektore Dace Lebeda. Līdzīgu negaisu novads neesot pieredzējis jau sen, taču cilvēki tajā nav cietuši.

Pašvaldībai ir zināms, ka parkos ir daudz sagāztu koku, kādā pagastā kapos koki izrauti ārā “ar visām saknēm un zārkiem”. Tāpat vējš norāvis daļu jumta kādai daudzdzīvokļu mājai, un pašvaldība ir gatava palīdzēt mājas iemītniekiem. Lebeda stāstīja, ka mājas iedzīvotāji arī paši aktīvi iesaistījušies problēmas risināšanā, pagaidām uzliekot vismaz plēvi. Bojāts arī Tukuma muzeja torņa dakstiņu jumts, vietām pagastos izskaloti ceļi, taču tie ir izbraucami. Lietus laikā pilsētā applūdušas ielas un arī ēkas.

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informāciju, sākot no otrdienas plkst. 19.33 līdz šim rītam, VUGD saņēmis 23 izsaukumus uz vēja un negaisa radīto seku likvidēšanas darbiem Zemgalē. Visvairāk izsaukumu saņemti Tukuma pilsētā – 15 izsaukumi. Engures un Tukuma novadā saņemti pa četriem izsaukumiem.