Ceļojums apkārt Latvijai zirga mugurā: entuziastes turpina ceļu otro vasaru

0 Komentāru

Šodien jau trešo dienu gar Latvijas-Igaunijas robežu aktīvi noris kāds ļoti interesants ceļojums. Divas zirgu kopējas Līga un Tīna kāpušas katra uz savas ķēves un turpina pagājušajā vasarā iesākto ceļojumu apkārt Latvijai zirga mugurā.

Grantij švirkstot zem pakaviem, visas četras ceļotājas nesteidzīgā solī dodas Mazsalacas novada apdzīvotas vietas Ramatas virzienā.

Līga un Tīna ar abām ķēvēm Prīmu un Dempsiju ceļojumā gar Latvijas robežu dodas jau otro vasaru. Šim ceļojumam gan jātnieces, gan ķēves ir ilgi gatavojušās.

Šoreiz ceļotājas piestāj pie Līču skolas, lai nedaudz atpūstos un veldzētu slāpes. Šis ceļojums tiek veikts iespējami saudzīgi abām ķēvēm, lai Prīma un Dempsija ceļu var izbaudīt bez pārpūles.

Pēc dažu nočieptu skolas ābolu apēšanas ceļotājas dodas tālāk. Ramatā ceļotājām pa priekšu jau atbraukusi pavadošā komanda, kas sagatavo pusdienas pārtraukuma vietu.

Atbalstītājas jau nepacietīgi gaida ceļotājas. Ja ir labs pārklājums, tad telefonā ir iespēja apskatīties, kur atrodas Tīna un Līga.

“Atbraucam uz vietu un nosūtām savu punktu, kur atrodamies, un viņas redz, kur “Whats App” redz,” stāsta Evija, kura atbalsta ceļotājas.

Gaidīšana drīz vien ir galā. Jātnieces jau redzamas tālumā un drīz vien pietuvojas pusdienas pārtraukuma vietai.

Prīma un Dempsija ir pirmās, kuras tiek aprūpētas. Pusdienas atpūtu viņas pavadīs brīvas no segliem, kas acīmredzami ķēvēm sagādā lielu prieku.

“Mēs tagad izmasējam zirgam kājas, jo šodien bijuši ļoti daudz kilometru, 28 bez kādiem simts metriem un uzlabojam, lai asinsrite mazliet labāk aiziet uz sirsniņu, vieglāk atjaunoties pēc slodzes,” teic ceļojuma dalībniece Līga.

Noslēgumā ceļotājas būs veikušas vairāk nekā 1800 kilometru. Pirmā ceļojuma daļa tika veikta aizvadītajā vasarā, kad maršruts veda gar Baltijas jūru, cauri Rīgai un līdz pat Ainažiem. Šovasar tikko sāktais ceļš ved no Ainažiem uz austrumiem atpakaļ uz Nidu, kur ceļojums sākās.

Tīna norāda, ka ceļojuma plānošana prasīja daudz laika, taču tas atmaksājās, jo viņas sazinājās ar ļoti daudz atsaucīgiem cilvēkiem, kuri piedāvā atpūtas un nakšņošanas vietas.

“Mums bija ļoti liela atsaucība gan no privātiem cilvēkiem, gan no pagastiem, novadiem, tūrisma informācijas centriem,” saka Tīna.

Šīs vasaras ceļojums ir tikai pašā sākumā, tas turpināsies līdz pat 4. septembrim. Ikviens interesents var sekot ceļotājām viņu “Facebook” lapā.

0 Komentāru