2 komentāri

Ceļazīmju zādzības joprojām ir izplatīta parādība uz Latvijas autoceļiem. Turklāt zagļu fantāzijai, ko iesākt ar nozagto mantu, neesot robežu – ceļazīmes pārtop mājdzīvnieku barotavās un sniega lāpstās, kamēr Latvijas ceļu uzturētāji cieš pamatīgus zaudējums.

Salaspils novada iedzīvotāja Iveta cauri Saulkalnes tunelim iet tikai tad, kad ir gaišs, jo tas šobrīd kārtējo reizi ir apzagts: pazuduši stikli, vandaļi nozaguši arī lampas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saulkalnes tunelī regulāri tiek nozagtas arī lietus ūdens notekcaurules, stāsta Latvijas Valsts ceļu valdes priekšsēdētājs, tāpēc pēc vairākiem mēģinājumiem atjaunot izpostīto autoceļu uzturētāji to vairs nedara, neesot vērts. Taču zog ne vien caurules, bet arī ceļazīmes. Tās jāatjauno regulāri, jo nelikt jaunas ir vienkārši bīstami.

Foto

Pērn uz valsts autoceļiem nozagtas vai bojātas 148 ceļazīmes, 145 ceļazīmju stabi, vairāk nekā kilometrs aizsargbarjeru, trīs autobusu pieturvietu paviljoni.

Tikmēr Rīgā vien 2015. gadā nozagtas 56 lietus ūdens kanalizāciju restes, 7 aku vāki un 177 atkritumu urnu ieliktņi.

Atrast vainīgos ir grūti – ja bojājumi nav saistīti ar avārijām, kad šajos gadījumos zaudējumus sedz apdrošinātāji, tad zādzības un vandalismu neviens neatmaksā.

Piemēram, pēdējais lielākais ceļazīmes zagšanas mēģinājums notika pirms divām nedēļām uz autoceļa Ventspils–Piltene, kad bija nozagtas 16 ceļazīmes ar to balstiem, radot zaudējumus 2000 eiro apmērā.

Šobrīd lielākoties ceļazīmes tiek nodotas metāllūžņos, kaut gan to pieņemšana no privātpersonām ir pretlikumīga, turklāt ceļazīmēs ir ļoti maz krāsainā metāla.

Video

TOP komentāri

  • Nu re
  • Homērs Simpsons
    +1 +1 0

    Homērs Simpsons

    Nevajag tās zimes taisit no tik kvalitativiem materiāliem .vai te zinātniekiem nevajadzetu nedaudz padomat .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl