Ceļazīmju zagļu fantāzijai nav robežu! Pērn valstij nodarīti 100 000 eiro zaudējumi

2 komentāri
Ceļazīmju zagļu fantāzijai nav robežu! Pērn valstij nodarīti 100 000 eiro zaudējumi
FOTO: LETA

Ceļazīmju zādzības joprojām ir izplatīta parādība uz Latvijas autoceļiem. Turklāt zagļu fantāzijai, ko iesākt ar nozagto mantu, neesot robežu – ceļazīmes pārtop mājdzīvnieku barotavās un sniega lāpstās, kamēr Latvijas ceļu uzturētāji cieš pamatīgus zaudējums.

Salaspils novada iedzīvotāja Iveta cauri Saulkalnes tunelim iet tikai tad, kad ir gaišs, jo tas šobrīd kārtējo reizi ir apzagts: pazuduši stikli, vandaļi nozaguši arī lampas.

Saulkalnes tunelī regulāri tiek nozagtas arī lietus ūdens notekcaurules, stāsta Latvijas Valsts ceļu valdes priekšsēdētājs, tāpēc pēc vairākiem mēģinājumiem atjaunot izpostīto autoceļu uzturētāji to vairs nedara, neesot vērts. Taču zog ne vien caurules, bet arī ceļazīmes. Tās jāatjauno regulāri, jo nelikt jaunas ir vienkārši bīstami.

Foto

Pērn uz valsts autoceļiem nozagtas vai bojātas 148 ceļazīmes, 145 ceļazīmju stabi, vairāk nekā kilometrs aizsargbarjeru, trīs autobusu pieturvietu paviljoni.

Tikmēr Rīgā vien 2015. gadā nozagtas 56 lietus ūdens kanalizāciju restes, 7 aku vāki un 177 atkritumu urnu ieliktņi.

Atrast vainīgos ir grūti – ja bojājumi nav saistīti ar avārijām, kad šajos gadījumos zaudējumus sedz apdrošinātāji, tad zādzības un vandalismu neviens neatmaksā.

Piemēram, pēdējais lielākais ceļazīmes zagšanas mēģinājums notika pirms divām nedēļām uz autoceļa Ventspils–Piltene, kad bija nozagtas 16 ceļazīmes ar to balstiem, radot zaudējumus 2000 eiro apmērā.

Šobrīd lielākoties ceļazīmes tiek nodotas metāllūžņos, kaut gan to pieņemšana no privātpersonām ir pretlikumīga, turklāt ceļazīmēs ir ļoti maz krāsainā metāla.

Video

2 komentāri