Komentāri

Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu izpētes komisija turpmāk strādās Latvijas Universitātes (LU) Vēstures institūta paspārnē – tā šodien vienojās valdošās koalīcijas partijas. Iepriekš vairāki komisijas locekļi protestēja pret Tieslietu ministrijas iejaukšanos tās darbā un lūdza komisijas pārraudzību nodot zinātniskas institūcijas rokās.

Komisijai ne tikai jāsniedz zinātniskie komentāri par VDK dokumentiem, bet pēc trīs gadiem jārekomendē Ministru kabinetam, ir vai nav beidzot jāpublisko VDK aģentu kartotēka jeb tā dēvētie čekas maisi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms astoņiem mēnešiem izveidotajai VDK dokumentu izpētes komisijai jau trešo reizi tiks mainīta pārraudzības iestāde. Šoreiz komisijas darbu pakļaus Latvijas Universitātei, tā šodien vienojās koalīcijas partijas. Lai to panāktu, nāksies mainīt normatīvos aktus un, iespējams, pat pieņemt atsevišķu likumu.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Mūsuprāt, pētniecībai būs visi vārti vaļā. Un es ceru, ka nebūs nekādu pārmetumu, ka kāds no universitātes puses mēģina politiski ietekmēt, jo arī mūsu vienīgā ietekme bija tāda, ka mēs prasījām stingri ievērot tās prasības, kādas ir noteiktas budžeta vadības likumos.

Komisija līdz šim praktisko pētniecības darbu sākt nevarēja – sākotnēji nebija finansējuma, tad tika mainītas pārraudzības iestādes un arī komisijas sastāvs. Valdības vadītāja gan nekādas problēmas komisijas darbam nesaskata.

Valdības vadītāja gan atzīst, ka pirms astoņiem mēnešiem Saeimas pieņemtais lēmumus par komisijas izveidošanu bijis nepilnīgs.

Līdz ar atbildību par naudas izlietošanu universitātei tiks uzticēta arī lemšana par to, kā komisijas darbā uzraudzību nodalīt no pētniecības. Vai sarežģījumiem pilnais darba sākums nebūs pamats pētniekiem pēc trīs gadiem teikt, ka rekomendācijas par tā dēvēto čekas maisu iespējamo atvēršanu nav tapušas, skaidra atbilde netiek sniegta.

Komisijas vadītājs ar lēmumu ir apmierināts un uzskata, ka laiks pamatuzdevumam – rekomendāciju izstrādei – pietiks.

Optimistiskākajā scenārijā VDK izpētes komisija pētniecības darbu beidzot varētu sākt maijā vai aprīļa beigās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl