“Čekas maisi”: pētnieki dokumentiem joprojām nav piekļuvuši

3 komentāri

Bijušās Valsts drošības komitejas zinātniskās izpētes komisijai, kurai 2018. gadā jāsniedz valdībai rekomendācijas par “čekas maisu” atvēršanu, joprojām nav izdevies piekļūt čekas dokumentiem, kas atrodas Satversmes aizsardzības biroja Totalitārisma seku dokumentēšanas centrā.

Šodien jau kārtējo reizi gan pētnieki, gan SAB vadītājs tikās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, lai spriestu par sadarbības iespējām.

Jānis Maizītis bija neapmierināts, ka birojs tiek vainots pētnieku darba kavēšanā, jo tikai izpilda likuma prasības. Proti, lai iekļūtu biroja telpās pētniekiem nepieciešams iegūt pielaidi valsts noslēpumam, un tad viņi varēs iepazīties gan ar čekas dokumentu aprakstiem, gan elektronisko datu bāzi Delta, kas šobrīd tiek digitalizēta. Tomēr piekļūt aģentu kartotēkai un lasīt iespējamo čekas aģentu vārdus pētnieki nevarēs, jo to liedz likums.

Līdz šim komisijas locekļiem, lai piekļūtu VDK dokumentiem, bija piedāvāts kļūt par SAB darbiniekiem, taču tagad nostāja mainīta – pozitīvu virzību šodien Maizīša teiktajā saklausīja izpētes komisijas vadītājs.

Plašāk par diskusijām Saeimā, kas pārrauga arī savstarpējos apvainojumos, LNT Ziņu sižetā:

Video

TOP komentāri

 • Seniors
  +3 +3 0

  Seniors

  Maizitis , un vina SAB struktura ir ieintereseta , lai Cekas maisi , netiktu atverti ! Loti gribetos zinat , kamdel tada nostaja ! Laikam jau , gan pats Maizitis , gan vina draugi , ir iesaistiti daudzos Cekas darbos . Un , tomer ! Valdibai , Prezidentam jadod paveli , atslepenot , sos MAISUS , lai nejauktu cilvekiem - Smadzenes !
 • moo
 • Omīte
  +2 +2 0

  Omīte

  Ļaudis! Saņemieties! Esiet gatavi vēlēšanās no jebkuras listes izsvītrot visus vecos funkcionārus!, kuriem krēsls pieaudzis pie dibena un uzšķaudīt uz cilvēkiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl