2 komentāri
Caurspīdīgajiem maisiņiem ieviesīs maksu, bet lielie iepirkumu maisi kļūs dārgāki
FOTO: F64

Iespējams, šā gada nogalē vai nākamā gada sākumā mazie caurspīdīgie plastmasas maisiņi lielveikalos vairs nebūs pieejami bez maksas, savukārt lielie iepirkumu maisiņi varētu kļūt vēl dārgāki.

To paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iecere šogad paaugstināt maisiņiem piemērojamo Dabas resursu nodokli par vairāk nekā 20%.

Tikmēr Eiropas Savienības (ES) direktīvas paredz to, ka maisiņiem no šā gada noteikti būtu jākļūst par maksas preci, un iesaka par katru maisiņu noteikt 10 eiro centu nodokļa likmi, kas būtiski atšķiras no pašreizējā nodokļu aprēķina Latvijā.

Ministrija šogad veic arī pētījumu par plastmasas maisiņu lietojumu, un, ja Dabas resursu nodokļa paaugstinājums būtiski nesamazinās to izmantošanu, turpmākajos gados varētu ieviest vēl augstāku nodokļa likmi vai citas sankcijas.

Plašāk skaties LNT Ziņās plkst. 20.00!

TOP komentāri

 • Jeļena
  0 0 0

  Jeļena

  Nē tikai par pirdienu, bet par gaisu ko elpojam arī drīz būs jāmaksā
 • Kiky
  0 0 0

  Kiky

  Uzmanību uzmanību, tuvāko 2 gadu laikā tiks ieviests pirdiena nodoklis , gribi pirst? Maksā 20euro centus par pirdienu. Nešaubos , ka drīz arī ko tādu izdomās, ka tik kur naudu nokāst.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl