Carnikavas novada iedzīvotāji ceļ trauksmi par strauju meža izciršanu

Pievienot komentāru
Carnikavas novada iedzīvotāji ceļ trauksmi par strauju meža izciršanu
FOTO: LETA

Aizmiedz mežā, pamosties izcirtumā – tā savas sajūtas raksturo Carnikavas novada Garupes ciemata iedzīvotāji. Koku ieskautā vasarnīcu ciemata iemītniekus pamatīgi sadusmojis koku izciršanas bums. Tomēr Valsts meža dienestā mierina, ka nogāzto koku vietā tikšot sastādīti jauni.

Sestdienas rītā pie Carnikavas esošā vasarnīcu ciemata Garupes iedzīvotājus pamodināja zāģēšanas un krītošu baļķu troksnis. Tikai dažās stundās skats no viņu logiem pārvērtās līdz nepazīšanai – no neskarta mežiņa par gulošu baļķu un celmu nosētu postažu.

Izcirtums izveidots tā, ka tuvākās mājas, kuras līdz tam bija meža malā, tagad atrodas blakus kaut kam, kas vizuāli atgādina vētras sekas.

Cilvēkus, kas vasarnīcu ciematu izvēlējušies tā neskartās apkaimes dēļ tas satraucis ne pa jokam. Viņi pauž satraukumu, vai jaunā pļava drīz nepārvērtīsies kārtējā būvlaukumā. 

Valsts meža dienestā gan iedzīvotāju satraukumu noraida kā nepamatotu. Izcirstais mežs esot kādas SIA privātīpašums, koki tajā bijuši gana lieli un gana veci zāģēšanai, tādēļ to gāšanai visas likumā prasītās atļaujas tikušas izsniegtas. Turklāt tas, ka koki tiek izzāģēti, nenozīmē, ka mežs ir pazudis uz neatgriešanos.

Kopā izzāģēšanai atvēlēti trīs hektāri Garupes apkaimes mežu. Tomē mežzinis uzsver, ka tikai daļa no tiem kļūs par kailcirtēm, pārējās vietās mežu vien paretinot.

Video

Lasi vēl