“Čakša nav piemērota amatam!” Opozīcija izsaka neuzticību veselības ministrei

3 komentāri

Veselības ministre Anda Čakša izturējusi neuzticības balsojumu, ko bija rosinājusi Latvijas Reģionu apvienība. Opozīcijas deputāti ir pārliecināti, ka ministrei ir jāuzņemas atbildība un jāatkāpjas no amata, jo Čakša, viņuprāt, netiek galā ar pienākumiem.

Debatēs, kas ilga trīs stundas, opozicionāri pauda dziļu neapmierinātību ar to, kā tiek īstenota veselības obligātā apdrošināšana, kritizēja garās rindas un trūkumus e-veselības sistēmā, kā arī pievērsa uzmanību vēl daudzām citām problēmām.

”Bieži uzskatāmāk par skaitļiem un faktiem konkrēto lietu vai situāciju raksturo līdzības. Tad, lūk! Es Veselības ministriju redzu kā tādu lielu grīļīgu ķermeni, kura galva tādā tievā diedziņā savienota ar ķermeni, ripo tam pa priekšu, bet ķermenis, zvārodamies un grīļodamies, kājām pinoties, mēģina noturēties un kustēties,” norādīja Saeimas deputāte Silvija Šimfa.

Savukārt Anda Čakša Saeimas tribīnē kāpa, lai deputātus informētu par to, kādi darbi vēl veicami, kā arī jau par paveikto.

”Šodien Latvijas veselības aprūpe ir ļoti tālu no jebkāda ideāla. Tomēr pozitīvā dinamika nozarē, ko ierauga gan pacienti, gan mediķi, veselības aprūpe patlaban piedzīvo svarīgu izrāviena brīdi. Nozares budžetam šogad pārsniedzot miljardu eiro, beidzot kļuva iespējams operatīvi atrisināt būtiskākos traģiskos samezglojumus un radīt priekšnoteikumus turpmākai attīstībai,” norādīja veselības ministre.

Neuzticības izteikšanas balsojums pārsteigumus nenesa. Ar koalīcijas deputātu balsu vairākumu Anda Čakša saglabāja veselības ministres amatu.