Čakša: Nākamgad tikt pie ārsta būs daudz vienkāršāk

Pievienot komentāru

Atkal beigušās vai tūlīt beigsies kvotas uz valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem Latvijas slimnīcās. Tas nozīmē, ka pacientiem par izmeklējumiem jāmaksā pašiem vai arī jāgaida mēnešiem garās rindās.

Nākamgad būs labāk

Slimnīcu vadītāji šodien Veselības ministrijā interesējās par papildfinansējumu valsts apmaksātu izmeklējumu turpināšanai līdz gada beigām. Daudzviet situācija esot dramatiska.

”Mēs jau vairākas reizes esam lūguši piešķirt to naudu, ko mums gada sākumā noņēma. Respektīvi, Ogres slimnīcai atņēma 103 tūkstošus eiro vērtu pakalpojumu apjomu. To ļoti izjūt mūsu pacienti,” norāda Ogres rajona slimnīcas vadītājs Dainis Širovs.

Veselības ministre Anda Čakša šim gadam papildu finansējumu nesola. Toties nākamgad būšot labāk.

”Rindas samazināsies par 50 procentiem. Tas ir labākā scenārija gadījumā. Mēs esam rēķinājuši, ka tādam vajadzētu būt rezultātam, ja papildus ir 10 miljoni eiro un apjoms paliek tāds pats kā šogad. Pacientiem nākamgad būs labāk gan konsultāciju ziņā, gan izmeklējumu ziņā. Tikt pie ārsta būs daudz vienkāršāk,” akcentēja veselības ministre Anda Čakša.

Slimnīcās bažījas par pastāvēšanu

Toties slimnīcu vadītājiem par nākamo gadu ir daudz neskaidrību. Daži vadītāji uzsvēra, ka iedzīvotājus satrauc Čakšas iecerētā slimnīcu reforma un iespējamā slimnīcu slēgšana.

”Mēs apšaubām ikgadējo līgumu slēgšanu. Nezinot nākotni, mēs nevaram noslēgt līgumus par pacientu aprūpi,” lakonisks bija Slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs.

Tikmēr veselības ministre akcentēja, ka nākamgad nav plānots slēgt nevienu slimnīcu.

”Svarīgākais ir tas, ka visa kartējuma pamatā ir ģimenes ārsts jeb ģimenes medicīna. Ir svarīgi, ka tīkls ir tā noausts, ka pacients nevar izkrist tam cauri. Ģimenes ārsts, speciālists, izmeklējumi, tad stacionārs. Viss jāskata kopainā. Nekas netiks slēgts. Skaidri tiks definēts – kurā vietā kādi pakalpojumi būs,” tā Anda Čakša.

Lasi vēl