Čakša izsaka neuzticību Stradiņa slimnīcas valdes loceklim Štālam

Pievienot komentāru
Čakša izsaka neuzticību Stradiņa slimnīcas valdes loceklim Štālam
FOTO: LETA

Veselības ministres Andas Čakšas uzdevumā ir izteikta neuzticība VSIA Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca (PSKUS) valdes loceklim Normundam Štālam.

PSKUS Kapitāla daļu turētāja pārstāvis ir konstatējis, ka, virzot VSIA Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca A korpusa 2. kārtas attīstības projektu, ir veikta rīcība, kas aizkavē lēmuma pieņemšanu par projekta apstiprināšanu, tādējādi, iespējams, sašaurinot pretendentu loku, kas var pretendēt uz tālāko dalību projektā.

Neraugoties uz atbildīgo institūciju nepārprotamu atzinumu par būvniecības turpināšanas neiespējamību uz līdzšinējā iepirkuma pamata, slimnīcas pārstāvji veica aktīvas darbības, lai sadarbību varētu turpināt ar līdzšinējo izpildītāju par iespējami lielāku summu nekā tirgus cena.

Tā kā ministrijas uzdevums ir nodrošināt maksimāli efektīvu valsts un struktūrfondu līdzekļu izlietojumu, veselības ministre Čakša vairākkārt aicināja sniegt paskaidrojumus un iespējamos risinājumus, lai Stradiņa slimnīcai nepieciešamā projekta būvniecības otro kārtu varētu realizēt efektīvi.

Šodien kapitāla daļu turētāja pārstāvis secināja, ka valdes loceklis Normunds Štāls savā pilnvaru laikā nav spējis efektīvi pārvaldīt slimnīcu, lai kapitāla daļu turētājam nerastos šaubas par tās rīcības likumīgumu un caurspīdīgumu, tādējādi zaudējot kapitāla daļu turētāja uzticību. Darbu valdē turpina valdes locekle Elita Buša.

Jau ziņots, ka Veselības ministrija 30. jūnijā izsludināja atklātu konkursu uz vakanto vietu VSIA Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca valdes locekļa amatā. Šobrīd uz Stradiņa slimnīcas valdes locekļu konkursu ir pieteikušies pieci pretendenti.

Paredzēts, ka divi Stradiņa slimnīcas valdes locekļi tiks izvēlēti no pretendentiem, kas ir pieteikušies.