Čakša ”e-veselībā” grib iedarbināt vēl vienu pakalpojumu. Ārsti neizpratnē

3 komentāri

Eiropas Komisija Latvijai ļāva palielināt budžeta deficītu, lai veselības aprūpei papildus varētu novirzīt 34 miljonus eiro. Naudu tērēs onkoloģisko saslimšanu ārstēšanai, kompensējamo medikamentu iegādei un rindu mazināšanai. No šiem 34 miljoniem 16 miljonus novirzīs rindu mazināšanai. Būs vairāk valsts apmaksātu izmeklējumu, konsultāciju. Veselības ministre Anda Čakša iecerējusi sistēmā “e-veselība” izveidot centralizētu rindu pierakstam pie speciālista.

Pieraksts tuvāk dzīvesvietai

Patlaban ir tā, ka daudzi pacienti pierakstās uz izmeklējumiem vairākās iestādēs vienlaikus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tur, kur pienāk rinda, tur arī veic izmeklējumu, bet bieži aizmirst izrakstīties no citām rindām, tā veidojot mākslīgu rindas pagarinājumu,” akcentē veselības ministre Anda Čakša.

Čakša uzskata, ka rindas mazinātu centralizēts pieraksts pie ārsta speciālista, kuru varētu organizēt sistēmā “e-veselība”. Viņa cer, ka projekts varētu sākt darboties nākamā gada otrā pusē.

”Ģimenes ārsts piesaka savu pacientu šajā portālā. Pacients saņem atbildi, kurā vietā, kurā laikā, vislabāk vistuvāk viņa dzīvesvietai, viņš varēs saņemt šo pakalpojumu. Vispirms par sarežģītām manipulācijām, bet vēlāk es to redzu arī uz vienkāršiem izmeklējumiem,” piebilda Čakša.

Ārsts: Runāt par centralizētu rindu ir murgaini

Dakteri ir noskaņoti skeptiski. Aptuveni 10 gadu laikā “e-veselības” izveidei jau ir iztērēti aptuveni 11 miljoni eiro, centralizētas rindas izveide radītu papildus izdevumus. Pat, ja šādu sistēmu ieviestu – rindu problēmu izdotos atrisināt tikai daļēji.

”Tas nedarbosies, jo hroniskie pacienti grib konsultācijas pie viena speciālista. Otrkārt, pacientam ir tiesības izvēlēties pie kāda speciālista viņš grib pierakstīties. Uzspiest kādu tikai tāpēc, ka tas ir tuvāk dzīvesvietai nevaram,” norāda Latvijas Ģimenes Ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide.

Ģimenes ārsts Andris Baumanis viens no pirmajiem pieteicās testēt “e-veselību”. Līdzšinējā pieredze ir krasi negatīvi. Daļēji strādā “e-slimības” lapa, “e-recepte” nestrādā.

”Runāt par centralizētu elektronisko rindu ir pilnīgi murgaini. Skatoties uz to produktu, ir divi varianti: vai nu taisīt visu no jauna, vai nu nopirkt produktu no igauņiem un iztulkot to latviski. Tas būtu ātrāk, lētāk un vienkāršāk,” kritiski ir noskaņots ārsts Andris Baumanis.

TOP komentāri

 • Ina
  +1 +1 0

  Ina

  Ina
  Ko ministre runā muļķības, rindas saruks, blēņas. Biju 14.12. Onkoloģiskajā centrā un nākošam pierakstam jau pēc trim mēnešiem vairs kvotu nav (nav vaļā), bet cilvēku, kam jāierodas uz pavasari, vispār nepieraksta. Kā var būt centralizēts pieraksts tuvāk dzīves vietai, ja visiem tā kā tā jābrauc uz Rīgu uz Onkoloģisko centru(onkoloģiskajiem pacientiem) un es vēlos ārstēties pie viena un tā paša ārsta, pie kā iesāku, nevar slimu cilvēku mētāt katru reizi pie cita. Vai varbūt viņa plāno pārcelt Onkoloģisko centru tuvāk pacientam? Murgs!
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Mediķi lobē viens otru.Piemērs-smagi saslimu, diagnozei vajadzēja magn, rezonansi steidzigi, samaksāju 120 latu.Mans ārsts teica ap 80, bet uz vietas piemaksāju par kontrastvielu, tas nu tā.Pēc pusotra gada ārstēšanās vajadzēja redzēt uzlabošanās rezultātu,meklēju, kur var ātrāk tikt, jo vairs nevarēju samaksāt. Kad ar otro bildi aizgāju pie neiroķirurga uz konsultāciju,saņēmu aizrādījumu, ka esmu bijis pie "haltūristiem, kas uztaisījuši miglas bildes", vajadzējis iet turpat, kur pirmo taisīja, bet tur rinda bija gandrīz gads.Es nezināju, ka vajadzēs otrreiz iet, bet vai konsultants to nezināja?Pusotra gada laikā rinda būtu sagaidīta.
 • gunis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl