Čakša aicina nesalīdzināt veselības apdrošināšanas datubāzi ar “E-veselību”

1 komentārs

Valdībā diskusijas izraisa Veselības ministrijas lūgums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt naudu jaunas datubāzes veidošanai, lai varētu ieviest obligāto veselības apdrošināšanu.

Veselības ministrija prasa 1,85 miljonus eiro, lai izstrādātu sistēmu, kurā būtu uzskaitīts, kam ir un kam nav jāmaksā valsts nodeva par valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu. No šīs nodevas ir atbrīvota 21 aizsargātā grupa kā, piemēram, bērni, pensionāri un invalīdi.

Taču informācija par visām šīm grupām nav apkopota vienotā datubāzē. Valdībā diskusijas izraisīja ievērojamā summa, ko ministrija lūdz jaunās datubāzes veidošanai, kā arī salīdzinājumi ar bēdīgi slaveno ”E-veselības” sistēmu.

Jānis Reirs
labklājības ministrs, “Vienotība”

Mēs esam “E-veselībā” ieguldījuši 15 miljonus 10 gados. Šo mežonīgo summu. Un tagad 12% no tās esošās naudas ieguldām tikai un vienīgi, lai pārnestu datus. Visa sistēma mums izmaksāja 15 miljonus, bet tikai lai pārnestu datus, mums izmaksās 12% no tā…

Anda Čakša
veselības ministre, ZZS

Es lūgšu nesalīdzināt šodienu ar pirms 10 gadiem plānotu “E-rīku”. Šodien, protams, jūs visi ”slidināt savus telefonus”, un nevarat iedomāties, ka pirms 10 gadiem ar skaitīkļiem mēs daudz ko darījām. Līdz ar to šīs lietas nav salīdzināmas, un tāpēc arī izmaksas.

Valdība finansējumu jaunajai datubāzei šodien piešķīra. Datubāzi plānots izveidot līdz nākamā gada sākumam, lai valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēma varētu sākt pilnvērtīgi strādāt jau no 2019. gada 1. janvāra. Veselības ministre Anda Čakša pauda pārliecību, ka datubāzi izdosies izveidot laikus.

1 komentārs