BVKB: Šogad daļēji apturēta piecu skolu ekspluatācija

0 Komentāru
BVKB: Šogad daļēji apturēta piecu skolu ekspluatācija
Foto: Paula Čurkste/LETA

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) šogad daļēji apturējis piecu skolu ekspluatāciju, to intervijā raidījumā “900 sekundes” atzina BVKB vadītāja Svetlana Mjakuškina.

Daļēja ekspluatācijas apturēšana nozīmējot, ka liegts izmantot atsevišķas izglītības iestādes telpas, taču pārējā skolas ekspluatācija esot iespējama.

Pārbaudot izglītības iestāžu tehnisko stāvokli, BVKB darbinieki apmēram pusē gadījumu uzdevuši veikt noteiktas darbības, piemēram, izstrādāt padziļinātu ēku novērtējumu.

Kopumā uztraukumam par skolu tehnisko stāvokli neesot pamata – ja skola ver vaļā durvis, tad to var droši apmeklēt, sacīja Mjakuškina.

Jāpiebilst, ka BVKB līdz šī gada beigām cer sākt arī padomju gados celto ēku tehniskā stāvokļa pārbaudes, lai pārliecinātos par to drošību. Mjakuškina apliecināja, ka padomju gados celto ēku tehniskā stāvokļa analīze būtu nepieciešama.

Pēc BVKB vadītājas teiktā, Ekonomikas ministrija esot sākusi izstrādāt tehnisko specifikāciju, lai varētu veikt šādu tehnisko analīzi padomju gados celtajām ēkām. Viņa pauda cerību, ka praksē to izdosies sākt šī gada beigās, sākot to risināt ar balkonu vērtēšanu.

Saruna ar Svetlanu Mjakuškinu

0 Komentāru