BVKB: Deglava ielas tilta slēgšana ir pašvaldības kompetencē

0 Komentāru
BVKB: Deglava ielas tilta slēgšana ir pašvaldības kompetencē
ĪRISS SVIKLIS, LETA

Kamēr nav veikta tilta Augusta Deglava ielā, Rīgā, tehniskā stāvokļa ekspertīze, tā ekspluatācija ir jāpārtrauc, norāda Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB).

Tomēr šāda lēmuma pieņemšana esot Rīgas pašvaldības kompetencē, piebilst BVKB.

Tilta būvniecības darbi tika apturēti pēc tam, kad Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB), veicot būvdarbu kontroli, konstatēja pārvada nesošo konstrukciju bojājumus. Tā kā bojājumu novēršana pilnā apjomā izstrādātā būvprojekta ietvaros nav paredzēta un BVKB neguva pierādījumus konstrukcijas drošumam, tas pieņēma lēmumu apturēt būvdarbus.

Rīgas pilsētas būvvalde ir uzdevusi Rīgas domes Satiksmes departamentam līdz šā gada 10. maijam nodrošināt tilta ekspertīzi tā tehniskā stāvokļa noteikšanai. ”Līdz brīdim, kamēr šī ekspertīze nav veikta un netiek gūts pārliecinošs apstiprinājums tilta konstrukcijas drošumam, iespējamu nelaimes gadījumu novēršanas labad tilta ekspluatācija ir jāpārtrauc,” uzsver BVKB Kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Ar prasību pamatot Deglava ielas satiksmes pārvada ekspluatācijas pieļaujamību Rīgas domē vērsies arī ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), akcentējot, ka drošai būvniecībai ir jābūt prioritātei.

Jau ziņots, ka, veicot Deglava tilta balstu remontdarbus, pagājušajā nedēļā tika atklāti iepriekš neparedzēti defekti, tāpēc būvdarbus nācies apturēt.

Drošības nolūkos no 10. aprīļa kravas transportlīdzekļiem, kas brauc pāri tiltam, ir noteikts masas ierobežojums – 30 tonnas.

Sabiedriskā transporta un privātā transporta kustība gan netiek ietekmēta.

Deglava satiksmes pārvada ekspertīze ilgs līdz maija sākumam. Tilta bojātie balsti tika konstatēti tikai pēc tam, kad tika demontētas zem pārvada esošās noliktavas. Iepriekš šie balsti nebija pieejami, jo kalpoja kā noliktavu starpsienas.

Pārvada pārbūvi par 4,27 miljoniem eiro veic lietuviešu uzņēmums AS “Kauno tiltai” pēc SIA “Inženierbūve” izstrādātā būvprojekta.

0 Komentāru