Būvnieks atsakās pamest JRT būvlaukumu; VNĪ plāno to pārņemt vienpusēji

Pievienot komentāru
Būvnieks atsakās pamest JRT būvlaukumu; VNĪ plāno to pārņemt vienpusēji
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Turpinās strīds starp Valsts nekustamajiem īpašumiem (VNĪ) un būvuzņēmumu “ReRe būve1” par Jaunā Rīgas teātra (JRT) rekonstrukciju. Otrdien VNĪ plānoja pārņemt JRTa būvlaukumu, bet “ReRe būve1” to labprātīgi nodot atteicās, jo uzskata, ka valsts īpašumu apsaimniekotāja iepriekš lauztais līgums viņiem nav juridiski saistošs.

VNĪ otrdien JRT būvlaukumā bija ieradušies plkst. 10.00 rītā. To mērķis bija būvnieku informēt, ka no trešdienas, pēc uzteikuma jūlija beigās, būvniekiem līgums par ēkas rekonstrukciju vairs nebūs spēkā.

“Būvlaukuma pārņemšana bija secīgs solis mūsu kā pasūtītāja izteiktajam uzteikumam būvniekam. Būvniecības līgums ir faktiski lauzts, izbeidzis savu darbību un būvniekam ir pienākums būvlaukumu nodot atpakaļ pasūtītājam,” norādīja VNĪ juridiskās pārvaldes direktors Ojārs Valkers.

Būvnieki atzina, ka ziņu par to, ka šodien būvobjekts ir jāatstāj, ir saņēmuši. Taču uzsver, ka ir pārsūdzējuši lēmumu par līguma laušanu tiesā un joprojām uzskata, ka līguma uzteikšana nav juridiski saistoša.

“Tāpēc nav nekāda pamata nodot būvobjektu. Jo, nododot būvobjektu, mēs pazaudējam iespēju veikt konservācijas darbus, kas ir jāveic gan šajā Lāčplēša ielas ēkā, gan iekšpagalma pusē, lai līdz ziemai nodrošinātu drošu vidi gan blakusesošajām apbūvēm, gan šai ēkai,” saka “ReRe grupa” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

VNĪ otrdien bija gatavi abiem scenārijiem, gan, ka būvobjektu atdos labprātīgi, gan tam, ka tagad tiem būs jāsāk darbu pie vienpersoniskas būvobjekta pārņemšanas: “Faktiski tuvākajā laikā mēs saskaņā ar līgumā paredzēto plānojam pārņemt būvlaukumu vienpusējā kārtībā. Un jāsaka, ka šāda būvnieku rīcība liecina par to, ka vārdos paustais atbalsts teātrim un kultūrai nesaskan ar darbiem, kas liek šķēršļus un kavē procesus.”

“Bet, ja līgums ir spēkā esošs, šāda iespēja, mūsuprāt, ir pretlikumīga. Un tas viss nav ar mērķi uzbūvēt ātri šo objektu. Tas, ko mēs šobrīd gaidām no pasūtītāja, mēs esam viņus vēlreiz informējuši par visām trūkstošajām lietām, kas ir šajā projektā, ko mums no viņiem ir nepieciešams saņemt, lai veiksmīgi varētu atsākt būvdarbus,” pauda “ReRe grupa” valdes priekšsēdētājs.

Valsts nekustamie īpašumi pēc objekta pārņemšanas plāno veikt jaunu teātra rekonstrukcijas iepirkumu un uzskata, ka līdz noteiktajam termiņam – 2022. gada maijam – rekonstrukciju būs iespējams pabeigt arī jaunajam būvniekam. Būvnieks “ReRe” gan ir pārliecināts, ka tas nav iespējams, un, ja viņi tuvākajā laikā darbus neatsāks, noteiktajā termiņā darbus nepabeigs un šāda VNĪ lēmuma sekas būs zaudēts laiks un nauda.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā