Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs aiziet no darba par pagātnes grēkiem

Komentāri

Kāzu mielasts, mēbeles un ortopēdiskais spilvens par firmas naudu – atklātībā nākušie pagātnes grēki prasījuši valsts galvenā būvnieku uzrauga amatu. Būvniecības kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis iesniedza atlūgumu nedēļas nogalē, kad žurnālisti sāka interesēties par viņa tiesvedību ar kādreizējo darbavietu par ļoti nesmukiem darījumiem.

Druķis savu vainu noliedz, bet atlūgumu esot iesniedzis, saprotot, ka skandāls kļūs tikai lielāks.

Jauno biroja vadītāju izraudzīsies konkursa kārtībā.

”Dzīves moto – iepazīt kaut ko, to neizzinot, nozīmē to nepazīt”. Vēl šorīt šāds apraksts atradās Būvniecības kontroles biroja mājaslapā, pie iestādes vadītāja Pētera Druķa CV. Dienas vidū Druķa vārds no mājaslapas pazuda – atlūgumu pēc paša iniciatīvas viņš iesniedza piektdien, kad saprata, ka klajā nāks neglaimojoša informācija par iepriekšējo darbavietu.

Tiesa spriedusi, ka Druķis no uzņēmuma ”Inspecta Latvia” līdzekļiem pirms vairākiem gadiem samaksājis par savu kāzu mielastu 7455 eiro apmērā, iegādājies putekļu sūcēju, veļas mašīnu, ledusskapi, kā arī mēbeļu komplektu, lateksa virsmatraci un ortopēdisko spilvenu, un citas iedzīves lietas. Par mēbeļu un sadzīves tehnikas saņemšanu parakstījusies “Inspecta Latvia” darbiniece Lāsma Stankeviča, kura kļuva par Druķa sievu.

Sazvanīts pa mobilo tālruni, Druķis par aiziešanas iemesliem bija visai nerunīgs.

 

Man ir vienošanās ar darba devēju, ka es pārtraucu darba attiecības. Pašlaik vēl notiek tiesvedība, tāpēc es nevēlos īpaši komentēt. Žurnālisti ir izvilkuši 2. instances lēmumu ārā no konteksta un šo informāciju mēģina tā pasniegt. Par cik nevēlos komentēt tiesas procedūru, vienojos ar ministru, ka pārtraucu darba attiecības.

 

 

Zīmīgi, ka Druķa tiesvedība ar bijušo darbavietu ministram nebija nekāds jaunums, bet tieši saceltā ažiotāža un mediju interese aizvadītajā nedēļas nogalē. Druķa vietā būvniecības kontroles biroju uz laiku vadīs viņa kādreizējais vietnieks. Viņš sola, ka vadītāja aiziešana ikdienas darbu neietekmēs.

Birojs plānojis veikt būvdarbu kontroli 600 objektos, patlaban tā tiek veikta vairāk nekā 120 objektos. Šogad plānots pieņemt ekspluatācijā 80 sabiedriski nozīmīgu ēku, kā arī veikt aptuveni 800 publisku ēku drošības pārbaužu, no tām 570 pirmreizējas.

Atklāts ir jautājums, vai, strādājot Būvniecības kontroles biroja vadītāja amatā, Druķis nav rīkojies līdzīgi kā iepriekšējā darbavietā, proti, iesaistījies aizdomīgos darījumos ar sev nepiederošu naudu?

Būvniecības valsts kontroles birojs tika izveidots pēc Zolitūdes traģēdijas, kurā bojā gāja 54 cilvēki, un atklājās pamatīgs haoss, kas valda būvniecības nozares uzraudzībā. Pēteris Druķis biroju vadīja kopš iestādes izveidošanas 2014. gadā.

Lasi vēl