Komentāri

Par spīti sāpīgajai pieredzei, ko nesa traģēdija Zolitūdē, būvdarbu kontrolēs aizvien atklāts ne mazums pārkāpumu – nepilnības konstatētas vairāk nekā pusē gadījumu.

Kritiskos stāvokļos ir ēkas, kas vecākas par 50 gadiem, un šajā kategorijā ietilpst arī vairāki bērnudārzi, kas pārbaužu rezultātā slēgti. Tomēr kopumā situācija būvniecības nozarē uzlabojas un pārkāpumi konstatēti arvien retāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) pērn veicis 523 būvdarbu kontroles 103 objektos un 296 gadījumos jeb 56,6% ir konstatēti pārkāpumi, šodien žurnālistiem sacīja BVKB vadītājs Pēteris Druķis.

BVKB sacīja, ka 52 objektos pārkāpumi bija tādi, ka tika apturēti būvdarbi, tiesa, 36 no šiem objektiem jau ir pieņemti ekspluatācijā, jo konstatētie pārkāpumi tika operatīvi novērsti.

Gandrīz puse jeb 49% no konstatētajiem pārkāpumiem ir saistīti ar būvdarbu izpildi – darbi būvlaukumā tiek veikti neatbilstoši būvprojektam.

Šogad BVKB paredzējis veikt pirmreizējās kontroles 650 objektos, bet atkārtotas pārbaudes paredzētas arī reiz jau kontrolētajos. Tāpat BVKB šogad plāno veikt kontroli arī līdz 600 būvlaukumos.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl