1 komentārs

Būvniecības procesā turpmāk būs krietni mazāk birokrātijas. Visu dokumentu saskaņošanu no šīs nedēļas iespējams veikt elektroniski.

Tas krietni atvieglošot dzīvi būvdarbu pasūtītājiem, arhitektiem, būvniekiem un būvvalžu darbiniekiem – jo visas projektu izmaiņas varēs veikt ar datora palīdzību, iztiekot bez papīru kalniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd no idejas par būvniecību līdz ieceres saskaņošanai paiet vidēji 190 darba dienas, taču, procesu elektronizējot, šis laiks saruks uz pusi. Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) paspārnē esošā elektroniskā informācijas sistēma nu kļuvusi par modernu e-pārvaldes rīku, kas savā starpā saistīts ar 15 valdības reģistriem, tāpēc būvniecības ieceri nu iespējams saskaņot elektroniski.

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs (Vienotība)

Jau ar šodienu jebkurš iedzīvotājs, kurš vēlēsies pārbūvēt māju vai remontēt dzīvokli, šos saskaņojumus varēs veikt attālināti. Turpmāk nevienam nav jāved milzīgie būvprojekti uz būvvaldi vai jāiet uz “Latvijas gāzi” vai “Latvenergo”, vai ugunsdzēsēju biroju, tas viss ir darāms elektroniski.

Sistēma izveidota tā, lai pie atbildēm par to, vai un kādi saskaņojumi nepieciešami, tiktu arī cilvēki, kas būvniecības nianses nepārzina.

Svetlana Mjakuškina
BVKB direktore

Ne visi saprot, kādu procesu vajadzētu iet – tā ir apliecinājuma karte vai tur ir nepieciešama būvatļauja, tad, atbildot uz noteiktiem jautājumiem, sistēma novada klientu līdz vajadzīgajam iesniegumam. Viņš uzsāks veidlapas aizpildīšanu, automātiski ielasās informācija par viņa īpašumu.

\

Sistēmai šobrīd pievienojušās 94 būvvaldes. Rīgas šajā sarakstā pagaidām gan nav. Tikmēr pirmā pašvaldība, kas pilnībā pārgājusi uz elektronisku būvniecības ieceru saskaņošanu, ir Cēsis. Uztraukumam par jauno kārtību neesot pamata.

Būvniecības elektroniska saskaņošana obligāta būs no nākamā gada 1. janvāra. Nākotnē sistēmā paredzēts iekļaut arī būvdarbu gaitas un būvju ekspluatācijas uzraudzību.

TOP komentāri

  • Rezultāts
    0 0 0

    Rezultāts

    Galvenais lai kuģus-mājas var kāpu zonā ērtāk novietot un turēt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl