Būveksperti vērtēs, cik drošs ekspluatācijai ir Saeimas nams; daļai deputātu liek pamest darba kabinetus

Pievienot komentāru
Būveksperti vērtēs, cik drošs ekspluatācijai ir Saeimas nams; daļai deputātu liek pamest darba kabinetus
EDIJS PĀLENS, LETA

Veicot Saeimas nama Jēkaba ielā 11 apsekojumus, būveksperti atklājuši nopietnas problēmas ēkas trešā un ceturtā stāva pārseguma konstrukcijās. Tādēļ rosināts pārtraukt atsevišķu telpu izmantošanu, kā arī samazinātas slodzes, cik cilvēku vienlaikus var atrasties noteiktās zonās.

“Trešā un ceturtā stāva starpstāvu pārsegumu koka konstrukcijās atsevišķās zonās konstatētas palielinātas deformācijas, līdz ar to ir jāveic padziļināta izpēte,” TV3 Ziņām norādīja SIA “Būvprocess” sertificēts būveksperts Kaspars Stromans. Turpmāk telpas ceturtajā stāvā nevarēs izmantot, līdz ar to arī Saeimas juridiskās komisijas sēdes notiks citur.

Plašākus komentārus eksperts nesniedz, akcentējot, ka to varēs darīt tikai pēc padziļinātas izpētes, kas tiks veikta kopā ar Būvniecības valsts kontroles ekspertiem.

Savs darba kabinets bija jāpamet arī Saeimas priekšsēdētājas biedrei Dagmārai Beitnerei-Le Gallai. Viņa uzsvēra, ka Saeima ir celta pirms simts gadiem un mājai ir savs “nogurums”. Pēc Beitneres-Le Gallas teiktā, Saeimā aizliegts trešajā stāvā, kur ir darba kabineti visiem Saeimas prezidija locekļiem, rīkot ekskursijas. Ierobežojumi atteicas arī uz ceturto stāvu, kur strādā Saeimas juristi.

Kā novēroja TV3 Ziņas, Saeimas dāvanu zālē, kas atrodas tieši blakus Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces darba kabinetam, izlikti ierobežojumi pārvietoties, savukārt no Beitneres-Le Gallas kabineta tiek nestas mantas.

Liela rosība bija novērojama ar Saeimas 4. stāvā. No darba kabinetiem tiek iznestas kastes ar dokumentiem un ziedi. Pie durvīm redzamas lapiņas ar uzrakstu, kur darbiniekiem jāceļas. Savukārt atsevišķās vietās sienās redzamas plaisas.

Pārcelties vajadzēja Saeimas korektoriem, latviešu valodas tulkiem un Juridiskā biroja darbiniekiem.

Šodien sasaukt arī Saeimas administrācijas un būvekspertu ārkārtas tikšanās par turpmāko rīcību. Pēc ekspertu teiktā, padziļināta izpētē vispirms tiks noskaidrots, vai un cik lielā mērā Saeimas ēku var ekspluatēt turpmāk.

Jāatgādina, ka vakar Prezidijs ārkārtas sanāksmē nolēma ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Lēmums pieņemts, pamatojoties uz vakar saņemto SIA “Būvprocess” sertificētu būvekspertu iesniegto būves ekspertīzes un tehniskās apsekošanas atzinumu, kas veikts Saeimas Administrācijas uzdevumā. Šāds lēmums pieņemts, lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti.

Saeimas Prezidijs ir uzdevis Saeimas administrācijai informēt Valsts būvniecības kontroles biroju par saņemto atzinumu, kā arī konsultēties par turpmāk veicamiem pasākumiem, lai novērstu ekspertu atzinumā norādītos riskus. Atzinumā konstatēts, ka atsevišķi ēkas inženiertehniskie elementi ir sliktā stāvoklī.