Būvatzinumā atklājas tehniskas problēmas Saeimas nama konstrukcijās

13 komentāri
Būvatzinumā atklājas tehniskas problēmas Saeimas nama konstrukcijās
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Papildu naudu nākamgad vajadzēs arī pašam Saeimas namam. Būvatzinumā secināts, ka parlamenta ēkas konstrukciju nestspēja atsevišķās vietās neatbilst Būvniecības likuma normām.

Saeimas namam ir vairāk nekā 150 gadu, un arī to skāris laika zobs. Tas atklāts nesen saņemtā būvatzinumā par ēkas tehnisko stāvokli.

Būtisks ēkas Jēkaba ielā 11 kapitālais remonts veikts pirms četrdesmit gadiem, taču pat tad – ne visā namā un ne visām konstrukcijām. Jau septembrī – pēc ēkas apsekošanas – atsevišķu telpu izmantošana Saeimā tika ierobežota. Tolaik arī tika pasūtīta padziļināta būvkonstrukciju izpēte. Tagad atzinums saņemts.

“Konstrukciju stāvoklis atsevišķas telpās neatbilst normatīvo aktu prasībām, un šīs telpas turpmāk nevarēs izmantot. Tās ir jāslēdz,” norāda Saeimas sabiedrisko attiecību biroja vadītājs Juris Vīgulis.

Pamatā runa ir par Saeimas galvenā nama ceturtā stāva telpām. Atsevišķas no tām esot iespējams atslogot, izņemot no tām masīvos skapjus, arhīva materiālus un citas lietas. Tālāk vajadzēs izstrādāt būvprojektu koka konstrukciju stiprināšanai starpstāvu pārsegumos.

“Saeimas administrācija patlaban detalizēti iepazīstas ar to, kas teikts šajā atzinumā. Tas ir nopietns dokuments. Pēc tam administrācija nāks klajā ar ar veicamajiem darbiem un to, kā, iespējams, jāpārkārto Saeimas ikdienas darbs,” norāda Vīgulis.

Cik remontdarbi varētu izmaksāt, pagaidām nav zināms.

13 komentāri