Būtiski pieaudzis tūristu skaits Jūrmalā

1 komentārs
Būtiski pieaudzis tūristu skaits Jūrmalā
Foto: Ģirts Ozoliņš, f64

Latvijas lielākajā kūrortpilsētā – Jūrmalā – par piektdaļu pieaudzis tūristu skaits. Viesu pieplūdumu veicinājis gan neparasti siltais laiks, gan arī ārpussezonas atveseļošanas un biznesa piedāvājumi. 

Fernando kopā ar ģimeni atbraucis no Portugāles. Sekojot draugu ieteikumam, viņi nolēma apceļot Baltijas valstis, iekļaujot maršrutā arī Jūrmalu: “Mēs te pavadīsim kopumā astoņas dienas, apmeklējot arī Rīgu, Tallinu un Viļņu. Mēs braucām ar mašīnām un skatāmies apkārt. Mēs arī plānojam doties uz Cēsīm, kā arī Siguldu rīt vai parīt.”

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati liecina, ka Jūrmalā pirmajā pusgadā tūristu skaits pieaudzis par 21%  . Kūrortpilsētas naktsmītnēs apkalpoto viesu skaits ir pārsniedzis 106 000. Lielākoties tie ir ārvalstnieki. Vidēji viņi Jūrmalā pavada trīs dienas.

“Arvien vairāk tūristi brauc un Jūrmalu arī ārpus vasaras perioda. To apliecina arī šie dati, jo tas ir gan par ziemas periodu gan par aprīli maiju, kad vēl skaitās pavasaris. Un protams ka tas ir darbs ar kūrorta ārstniecības iestādēm, kas galvenokārt kāpēc cilvēki brauc uz Jūrmalu ārpus vasaras perioda. Plus darījumu tūrisms,” teicJūrmalas domes Tūrisma nodaļas vadītājaGunta Ušpele.

Vislielākais pieaugums vērojams tūristiem no Ukrainas – viesu skaits no šīs valsts dubultojies. No Polijas tas pieaudzis par 90%, no Lietuvas +43%, no Norvēģijas +35%, no Krievijas +30%. Pateicoties biežajiem avioreisiem starp Rīgu un Telavivu – par ceturtdaļu pieaudzis arī viesu skaits no Izraēlas, kas bēg uz Jūrmalu no karstuma Tuvajos Austrumos.

Sezonas laikā tūristu Jūrmalā ir ievērojami vairāk, nekā vietējo iedzīvotāju. Vienas dienas tūristu skaits gada laikā sasniedz vairākus miljonus, bet vietējie iedzīvotāju Jūrmalā ir tikai 55 000.

Vienas dienas ceļojumā uz Jūrmalu biežāk dodas Latvijas un kaimiņvalstu iedzīvotāji. “Ļoti patīk Jūrmalas pludmale. Tādēļ arī nebraucam uz Palangu, uz Šventoju, jo šeit ir kaut kā vairāk vietas, brīvāk. Kā arī serviss labs, ir ērti,” atzīstErnesta, tūriste no Lietuvas.

Esot novērots, ka publika Jūrmalā paliek arvien maksātspējīgāka. Pieprasījums pēc dažādam atveseļošanas un SPA procedūrām pat pārsniedzot piedāvājumu. Kā arī strauji attīstās tūrisma apartamentu sektors, kur viesi uzturas ilgāku laiku. Mihails kopā ar sievu un bērniem Jūrmalā pavadīja divas nedēļas.

“Jūrmalu izvēlējāmies tieši mazās meitas dēļ. Te ir jūras gaiss, bet nav aklimatizācijas. Ja kaut kur uz dienvidiem braukt, tad viņai vajadzēs vismaz nedēļu, lai pierastu. (..) Meita labi ārā guļ un vēl peldas jūrā, neskatoties uz to, ka jūra ir atšķirīga,” viņš saka.

Lai arī kopumā apmierināta ar atpūtu, nākamajā gadā ģimene, visticamāk, došot priekšroku Lietuvas Palangai, kas viņuprāt esot vairāk piemērota atpūtai ar bērniem: “Mazajiem principā nav nekādas tādas izklaides vai bērnu centru, lai bērnu varētu atstāt, bet mamma un tētis varētu aiziet kaut kur pavakariņot. Priekš maziem bērniem te ir ļoti maz kas, un šajā virzienā kūrortam vēl ir kur attīstīties.”

1 komentārs