Būtiski pieaudzis to gadījumu skaits, kad pasta sūtījumos atrod narkotikas

Pievienot komentāru
Būtiski pieaudzis to gadījumu skaits, kad pasta sūtījumos atrod narkotikas
FOTO: LETA

Šogad būtiski pieaudzis to gadījumu skaits, kad pasta sūtījumos atrastas narkotiskās vielas. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad atklāts divas reizes vairāk šādu gadījumu.

3 gadus vecā malinuā šķirnes suņumeita LNT viesošanās laikā lidostas pasta nodaļā ir atradusi divas pakas ar marihuānu, kas nomaskētas kā kompaktdiski. Lidostas muitas pārvaldes pārstāvji norāda, ka katru dienu ar kinologu palīdzību atrod līdz četriem šādiem sūtījumiem.

Foto

 

Ja 2015. gada 1. pusgadā Muitas pārvalde atklāja 76 narkotikas saturošus sūtījumus, tad šā gada tādā paša periodā jau vairāk nekā divreiz vairāk. Noziedznieki izmanto visdažādākās metodes narkotiku slēpšanai.

Ja vēl salīdzinoši nesenā pagātnē policijas redzeslokā visbiežāk nonāca jaunās psihoaktīvās vielas jeb tā dēvētais “spaiss”, kopš tā tirgotāji tiek saukti pie kriminālatbildības, ir palielinājies citu narkotisko vielu īpatsvars. Tā liecina Valsts policijas apkopotā informācija.

Tikmēr Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā pacientu skaits nemazinās, turklāt pieaug to cilvēku skaits, kuri lietojuši dažādu vielu kombinācijas. Šī esot viena no satraucošākajām tendencēm, kas apgrūtina gan ārstēšanas, gan policijas izmeklēšanas procesu.

Katrs piektais Narkoloģiskās palīdzības centrā nonākušais lieto narkotikas pirmo reizi dzīvē. Diemžēl 80% esot tādi, kas to darījuši atkārtoti.

Video