Būs torte, un aicināts ikviens! Lācenīte Ilzīte svinēs 19 gadu jubileju

2 komentāri
Būs torte, un aicināts ikviens! Lācenīte Ilzīte svinēs 19 gadu jubileju
LETA/F64

Viesus Līgatnes dabas takās lācenīte Ilzīte gaidīs savā dzimšanas dienā – 11. janvārī. Par godu šim notikumam dabas takās plānots īpašs svētku pasākums, portālu Skaties.lv informē Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna.

Svētku pasākums notiks plkst. 12.00 Līgatnes dabas takās, dabas izglītības centrā “Pauguri”. Par godu 19. jubilejai lāču dāma saņems īpašu torti, kas gatavota no dažādiem lāču gardumiem – riekstiem, medus, laša, biezpiena. Savukārt zvērkope Velga Vītola dalīsies stāstos par Ilzītes audzināšanu.

Var droši apgalvot, ka lācene Ilzīte Latvijas slavenākais lācis, jo to izaudzināja cilvēks, – zvērkope Velga Vītola un ķepaiņa augšanai ir sekojusi līdz vai visa Latvija. Ilzīte ir viena no zināmākajām Līgatnes dabas taku iemītniecēm, viņa ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu iemūžinājuši savās fotosesijās.

Lācenes dzimšanas dienas svētkos ir aicināts ikviens Ilzītes un Līgatnes dabas taku draugs, lai ar savu klātbūtni iepriecinātu lāceni un pārējos dabas taku iemītniekus.

2 komentāri