Burovs: Nevajag baidīties no vārda “monopols”. Rīgā vajadzētu būt vienam atkritumu izvedējam

2 komentāri
Burovs: Nevajag baidīties no vārda “monopols”. Rīgā vajadzētu būt vienam atkritumu izvedējam
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

“Nevajadzētu baidīties šeit no vārda “monopols”, kad ir atrunāts, ka cena ir viena uz 20 gadiem,” tā plaši apspriesto “Tīrīgas” lietu intervijā “900 sekundēm” komentēja Rīgas mērs Oļegs Burovs.

Saskaņā ar iepriekš izsludināto iepirkumu no 15. septembra atkritumu izvešanu vajadzēja uzņemties “Tīrīgai”, taču pēc Konkurences padomes lēmuma šis līgums nu ir iesaldēts. Turpmākos trīs mēnešus, kamēr rit Rīgas domes tiesvedība, lai atstātu “Tīrīgas” līgumu par spēkā esošu, atkritumu izvešanu veiks trīs no četriem  līdzšinējiem uzņēmumiem.

Burovs atklāja, ka pašreiz nav izvesti ap 10% atkritumu, taču tas galvenokārt esot saistīts ar to, ka pārņemtajos uzņēmuma “Pilsētvides serviss” apkalpotajos rajonos atkritumu izvešanas operatori kļūdījušies maršrutos, nav zinājuši durvju kodus daudzdzīvokļu namos un tamlīdzīgi. “Turpmākie trīs mēneši rīdziniekiem būs bez izmaiņām – vecās cenas, nevajadzēs pārslēgt līgumus. Tas ir tikai tāpēc, ka pēdējā brīdī pēc diskusijām tika ieviesta ārkārtas situācija,” uzsvēra Rīgas mērs.

Burovs gan uzskata, ka galvaspilsētā vajadzētu būt vienam atkritumu apsaimniekotājam, taču “spēles noteikumiem vajadzētu būt ļoti zināmiem”.

“Varbūt var domāt par diviem operatoriem – par Pārdaugavas vienu un otru krastu, bet tiem spēles noteikumiem vajadzētu būt vienādiem, un to visu izdarīt būs diezgan grūti. Es domāju, viens operators, bet spēles noteikumi ir ļoti stingri. Varbūt ne 20 gadi, varbūt 15 gadi,” piebilda Burovs.

Runājot par vēl īsāku līguma termiņu – 10 gadiem, Burovs uzskata, ka šādā gadījumā būtu ļoti grūti sagaidīt no jaunā investora ap 100 miljoniem eiro ielas investīcijas. “Tad viņam vajadzētu ļoti ievērojami pacelt šo cenu, ja iegulda naudu – 100 miljonus eiro par 10 gadiem. Es domāju, 15 gadi – tas ir runājams jautājums.”

Uzsāktā tiesvedība varētu noslēgties trīs mēnešu laikā, kad arī kļūs zināms atkritumu apsaimniekotāja Rīgā liktenis.

Saruna ar Oļegu Burovu