Burovs nav nodrošinājis ”Saskaņas” balsis; būs vēl viena tikšanās

4 komentāri
Burovs nav nodrošinājis ”Saskaņas” balsis; būs vēl viena tikšanās
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Rīgas domes (RD) sēde par Rīgas mēra ievēlēšanu pārcelta no plkst. 10.00 uz 13.00, jo galvaspilsētas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) joprojām nav nodrošinājis ”Saskaņas” atbalstu savai ievēlēšanai.

Burovs ir pašreizējais Rīgas mēra pienākumu izpildītājs, tāpēc viņš pārcēlis RD sēdi, lai vēl vienotos ar ”Saskaņu”. Kādas tieši ir ”Saskaņas” prasības – par to Burovs šodien sarunā ar žurnālistiem bija izvairīgs. Viņš norādīja, ka esot jāsaskaņo ”tehniski jautājumi”.

”Saskaņa” joprojām nav parakstījusi koalīcijas līgumu ar Burova pārstāvēto partijas ”Gods kalpot Rīgai” RD frakciju. Šodien Burovs pat pieļāva, ka varētu strādāt bez koalīcijas līguma, un abu frakciju sadarbības pamatā varētu būt arī mutiska vai vēl kāda cita veida vienošanās.

Burovam plkst. 11.30 paredzēta tikšanās ar ”Saskaņas” pārstāvjiem. Uz Rīgas mēra amatu kandidē arī ”Latvijas Attīstībai” politiķis Viesturs Zeps, bet viņa izredzes ir minimālas.

Ja Rīgas domei šodien vai rīt neizdosies ievēlēt jaunu Rīgas mēru, valdībai un Saeimai būs tiesības sākt RD atlaišanas procedūru.

4 komentāri