Burovs: Mani nevar salauzt

1 komentārs

Partijas “Saskaņa” un deputātu bloka “Rīgai” rosinājumu atbrīvot no amata Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu (GKR) plānots skatīt domes sēdē 6. februārī, apstiprināja Burova padomniece Baiba Gailīte. Tad plānots arī lemt par Rīgas domes budžetu 2020. gadam.

Tikmēr mērs, komentējot kārtējo viņa atlaišanas pieprasījumu, akcentējis, ka koalīcijas partneru prasībām nepiekāpsies.

Jau vēstīts, ka partijas ”Saskaņa” un deputātu bloka ”Rīgai” politiķi janvārī paziņoja, ka, lai gan koalīciju atstāt neplāno, viņi uzstās uz Burova nomaiņu, jo nespēj ar viņu sastrādāties.

Deputāti arī savāca nepieciešamos parakstus domes sēdes sasaukšanai par šo jautājumu, tomēr negaidīti viens no deputātiem – Jānis Ločmelis (S) – šīs nedēļas sākumā savu parakstu atsauca.

”Saskaņa” gan sāka atkārtotu parakstu vākšanu un ceturtdien deputāte Anna Vladova (S) paziņoja, ka nepieciešamos 20 parakstus ir izdevies savākt.

Pēc 23. janvārī notikušās frakcijas sēdes Vladova stāstīja, ka partijai ir izdevies savākt visus nepieciešamos parakstus, tostarp, pēc viņas teiktā, parakstījušies arī visi 16 ”saskaņieši”. Tas nozīmē, ka savu parakstu pieprasījumam atkārtoti ”uzlicis” arī iepriekš to atsaukušais deputāts Ločmelis, kurš iepriekš medijiem bija paudis, ka nostāju nemainīs.

Taujāta, vai frakcija uzklausījusi Ločmeļa rīcības motivāciju, Vladova sacīja, ka partijai ar Ločmeli ”viss esot kārtībā” un situācija esot izrunāta. Sīkākus paskaidrojumus viņa nesniedza. Savukārt Sandris Bergmanis (S)  TV3 Ziņām sīkāk paskaidroja, ka ar Ločmeli “esot veikts pārliecināšanas darbs”.