Burovs: Ja Rīgas budžeta pieņemšana aizkavēsies, šogad plānotos projektus īstenot nepaspēs

4 komentāri
Burovs: Ja Rīgas budžeta pieņemšana aizkavēsies, šogad plānotos projektus īstenot nepaspēs
EDIJS PĀLENS, LETA

Ja šā gada Rīgas budžets netiks pieņemts laikā, dažādus labumus, ko domnieki solījuši iedzīvotājiem, tomēr nodrošināt neizdosies, tā šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pavēstīja Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).

Rīgas domes koalīcijas strīdi un šķelšanās ir palēninājuši arī galvaspilsētas budžeta pieņemšanu. Kamēr tas nav izdarīts, nav iespējams ne tikai sākt noslēgt līgumus par vairāku Rīgas ielu remondarbiem, bet arī palielināt algas, piemēram, pirmsskolas pedagogiem, šorīt norādīja Burovs.

“Ja mēs sāksim strādāt un budžets nav apstiprināts, strādāsim ar vienu 12 daļu, tas ir slikti. Tas nozīmē, ka pacelt algas par 100 eiro bērnudārzu audzinātājiem, aptuveni par 100 eiro pacelt algas aprūpētājiem sociālajos pansionātos, pacelt par 100 eiro vienreizējo pabalstu par bērna piedzimšanu, no 150 uz 250 eiro, tas nebūs izdarīts. Nebūs īstenoti jaunie lielie konkursi, piemēram, par Čaka – Marijas, Bruņinieku, par vairākām skolām,” sacīja Rīgas mērs.

Nepieņemot budžetu, remontdarbus nevarēšot uzsākt nedz Rīgas Valda Zālīša sākumskolā, nedz Hanzas un Rīgas 69. vidusskolā, kā arī vēl citos objektos.

Burovs gan norādīja, ka, ja budžeta apstiprināšanā iesaistīsies arī opozīcija, viņš būtu gatavs tā apstiprināšanas datumu pārcelt uz vēlāku. Šobrīd balsojums par šā gada Rīgas budžetu plānots 31. janvārī.

Plašāka saruna ar Rīgas mēru – raidījumā

4 komentāri