Bundestāga prezidents: Varbūt Berlīnes mūris nebūtu kritis, ja nebūtu Baltijas ceļa

0 Komentāru
Bundestāga prezidents: Varbūt Berlīnes mūris nebūtu kritis, ja nebūtu Baltijas ceļa
Foto: LETA

Vācija svētdien svinēs 25 gadus, kopš kritis Berlīnes mūris. Bundestāga prezidents Norberts Lamerts paziņojis, ka varbūt Berlīnes mūris netiktu sagrauts, ja pirms tam nebūtu bijis Baltijas ceļa, tā sacīja Valsts prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Valsts prezidents Andris Bērziņš kopā ar Lietuvas un Igaunijas prezidentiem viesojušies Vācijā, kur viņiem tika pasniegta Vācijas preses izdevumu piešķirtā balva Baltijas valstīm – Zelta Viktorija gada eiropiešiem. Tāpat notika Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar Vācijas prezidentu Joakimu Gauku.

Emocionālā runā Vācijas Bundestāga prezidents N. Lamerts akcentēja, ka 1939. gadā parakstītais Molotova-Ribentropa pakts nebija kopīgs Nacistiskās Vācijas un Padomju Savienības neuzbrukšanas, bet gan kopīgas uzbrukšanas pakts. Savukārt līdz ar paplašināšanos Eiropas Savienība kļuvusi nevis austrumnieciskāka, bet gan rietumnieciskāka, turklāt tagad Baltijas valstis rāda piemēru citām Eiropas valstīm.

Vācijas un Baltijas valstu prezidentu tikšanās laikā sarunu akcents tika likts uz drošības jautājumiem. Vācijas prezidents sacīja, ka viņš kā cilvēks, kas nāk no Austrumvācijas, ļoti labi saprot baltiešu bažas par to, kas notiek pie Baltijas valstu robežām.

0 Komentāru