Bukmeikeri: Valdības līdz simtgadei nebūs

0 Komentāru
Bukmeikeri: Valdības līdz simtgadei nebūs
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Kādas ir bukmeikeru prognozes par to, kad tiks izveidota valdība? Valsts prezidents trešdien jau trešo reizi uz pili aicina potenciālos premjera amata kandidātus – vai ir iespējams, ka šīs sarunas noslēgsies ar valdības veidotāja nomināciju?

Otrdienas Saeimas sēdei līdzi sekoja ne vien diplomātiskā korpusa pārstāvji, masu mediji, politologi, bet arī bukmeikeri. Lai saklausītu vai ieraudzītu jebko, kas varētu dot nojausmu, kā varētu noritēt valdības veidošanas sarunas.

Piemēram, kompānija “Betsafe” prognozē, ka, visticamāk, līdz pat gada beigām jaunā valdība vēl netiks apstiprināta. Iespējamība, ka tomēr tiks un pat līdz simtgades jubilejai vēl tikko līdzinājās 15%.

“Ņemot vērā mūsu prezidenta izteikumus, izskatās, ka varētu būt vēl mazāk, tas procents,” saka bukmeikeru kompānijas pārstāvis Valters Rozmanis.

Šī pozīcija tiek pamatota ar faktu, ka, pat ja trešdien Vējonis nāk klajā ar premjera amata kandidātu, vienoties par ministru krēsliem un valdības deklarācijas galaversiju politiķi nespēs.

“Favorīts, mūsu skatījumā, ir Pabrika kungs,” saka bukmeikers. Kopumā visu triju iespējamo kandidātu izredzes, ar kuriem Vējonis turpina sarunas, tiek vērtētas līdzīgi, neviens savu nomināciju nav mēģinājis publiski lobēt. Taču Pabrika koeficients ir maķenīt augstāk – likme 3,0.

“Tas apzīmē iespēju 1/3, kas ir aptuveni 33%. Ja koeficients iet uz augšu, tad iespēja mazinās,” skaidro Rozmanis. Bukmeikeru prognoze nenozīmē, ka tas vai cits notikums tā arī attīstīsies. Tas ir risks, kur, no vienas puses, bukmeikeri ir gatavi likt savu naudu, gaidot, ka no otras riskēsiet jūs.

Tradicionāli likmes iet roku rokā ar vārdu sports, taču arvien biežāk arī politiku. Piemēram šogad – par to, kas uzvarēs Saeimas vēlēšanās vai tiks pārvēlēts, tas vai cits politiķis un tamlīdzīgi.

Bukmeikeru kompānijas pārstāvis apgalvo, ka prognoze ir loģikas un riska apvienošana pareizā proporcijā: “Politiku nav viegli paredzēt, tas nav “Dinamo” mačs, kā komanda ir spēlējusi ar kādu komandu piecu gadu periodā, līdz ar to cita veida pieeja jālieto. (LNT: Politologi jūs neesat?) Neesam.”

Atšķirībā no sporta spēlēm cilvēku skaits, kuri Latvijā ir gatavi par politiku ne vien strīdēties, bet arī saderēt, esot aptuveni 100.

0 Komentāru