Komentāri
Bukmeikeri šaubās, vai “Vienotība” pašvaldību vēlēšanās Rīgā pārsniegs 10% vēlētāju balsu
FOTO: LETA

Partiju reitingā lejup slīdot, “Vienotība” ir zaudējusi daudzu iedzīvotāju atbalstu.  “Triobet” bukmeikeri nav pārliecināti, vai “Vienotība” 2017. gada vasarā gaidāmajās Rīgas pašvaldības vēlēšanās spēs pārsniegt 10% balsu. Ticamākais variants ir 5-10% balsu, kas tiek vērtēta ar 40% iespējamību.

Šobrīd “Vienotības” reitings nacionālajā līmenī joprojām krietni iepaliek no 10% atzīmes, SKDS aptaujā partijai gūstot tikai 6,5% respondentu atbalstu. Tomēr liela daļa potenciālo vēlētāju atsakās paust savas simpātijas, un šo daļu Vienotībai būs iespējas pārliecināt kampaņas laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Rīgā 2013. gadā par “Vienotību” nobalsoja nedaudz virs 14% vēlētāju, taču šo jau tā samērā pieticīgo rezultātu partijai neizdosies atkārtot, pārliecināti ir “Triobet” bukmeikeri. Līdzīgi kā iepriekšējo reizi, kad “Vienotības” pirmais numurs Rīgas sarakstā bija Sarmīte Ēlerte, arī tagad Rīgas mēra kandidāts Vilnis Ķirsis nav partijas populārāko politiķu lokā, kas norāda, ka “Vienotība” nemaz neuzskata Rīgas domes vēlēšanas par prioritāti.

Bukmeikeri izskatīja dažādus variantus, tiek norādīts, ka pastāv 15% iespējamība, ka politiskā partija iegūs virs 16-25% vēlētāju balsu, turpretim “Vienotības” iespēja nesasniegt 5% barjeru tiek vērtēta ar 25% iespēju.

Vēl sarežģītāku situāciju padara tas, ka “Vienotība” ir zaudējusi valsts garantēto finansējumu vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, kas būtiski samazinās partijas iespējas izveidot apjomīgu reklāmas kampaņu. Piedāvājuma un finanšu trūkums ir galvenie iemesli, kādēļ “Vienotībai” visdrīzāk neizdosies sasniegt labu rezultātu Rīgā, uzskata “Triobet” bukmeikeri.

Arī esošās varas pozīcijas šobrīd ir kritušās. Arī labējās partijas pēdējā laikā saņēmušas kaudzi kritikas par budžeta pieņemšanu un nespēju izlemt, ko darīt ar mikrouzņēmuma statusa nodokli un sociālajām iemaksām. Ušakova pretinieku balsis tādēļ varētu savākt arī Saeimā nepārstāvētas partijas, piemēram, Latvijas Attīstībai. Šobrīd nav zināms, kādus resursus Rīgas vēlēšanās gatavas ieguldīt Zaļo un Zemnieku savienībā esošās partijas – Latvijas Zemnieku savienība un Latvijas Zaļā partija. Ja partijas nolems Rīgas vēlēšanu sarakstā iekļaut populārus partijas biedrus, arī tas varētu atņemt balsis partijai “Vienotība”.

Lasi vēl