Bukmeikeri prognozē, kurš kļūs par Latvijas Bankas prezidentu; lielākās izredzes dod Mārtiņam Kazākam

0 Komentāru

Koalīcijas partijas lemšanu par nākamo Latvijas Bankas prezidentu atlikušas uz nākamo nedēļu. Eksperti atzīst, ka visi četri pretendenti uz šo augsto amatu ir kompetenti un cienīgi pārņemt bankas vadību. Tikmēr totalizatora prognozēs par bankas nākamo prezidentu var piedalīties arī iedzīvotāji, liekot likmes.

Totalizatori pārsvarā pieņem likmes dažādiem sporta notikumiem, tomēr arī politikas aktualitātes pēdējā laikā nonāk bukmeikeru redzeslokā. Sporta totalizatorā “Optibet” šonedēļ iespējams prognozēt nākamā Latvijas Bankas prezidenta vārdu. Bukmeikeri aplēsa, ka lielākā varbūtība uzvarēt šai cīņā ir Latvijas Bankas padomes loceklim Mārtiņam Kazākam, otrajā vietā ierindojās bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Uldis Cērps. Savukārt Fiskālās disciplīnas padomes locekles Innas Šteinbukas un attīstības institūcijas “Altum” valdes priekšsēdētāja Reiņa Bērziņa izredzes uzvarēt bukmeikeri novērtēja kā maz ticamas.

Vienlaikus gan skaidrs, ka bukmeikeru prognozēs netiek ņemta vērā politiskā realitāte, jo gala lēmumu pieņem Saeima, kurai kandidātu profesionalitāte var būt mazāk svarīga par kādu politisku vienošanos partiju starpā.

“Kā piemēru varētu lietot Saeimas vēlēšanas, mēs piedalāmies, varam prognozēt, bet to īsto rezultātu mēs uzzinām, kad atveram vēlēšanu urnas, jo liels skaits cilvēku piedalās lēmumu pieņemšanā, savukārt šeit lēmumu pieņem 100 Saeimas deputāti, pēc tam mēs vēl viņus noreducējam līdz valdošajai koalīcijai un tad vēl var noreducēt līdz ietekmīgākajām partijām, kuras arī pasaka, kurš varētu būt piemērotākais kandidāts,” skaidro “Mediju tilts” sabiedrisko attiecību direktors Filips Rajevskis.

Pilnīgi zemē metamas gan bukmeikeru prognozes nav, jo balstītas uz analīzi, izejot no publiski pieejamās informācijas, tostarp – vērtējumā norādītas viņu stiprās puses un mīnusi.

Šonedēļ visi četri kandidāti ieradās uz iztaujāšanu Saeimas frakcijās. Politiķi no sarunas par saviem favorītiem izvairījās.

Atgādinām, ka pašreizējā Latvijas Bankas vadītāja Ilmāra Rimšēviča pilnvaru termiņš beigsies 21. decembrī.

0 Komentāru