Bukmeikeri: Izredzes iekļūt Eiroparlamentā ir 6-8 partijām

3 komentāri

Par Eiropas Parlamenta vēlēšanām derības noslēgt piedāvāja bukmeikeri, kas vērtē, ka šoreiz EP varētu iekļūt vēl nebijis skaits partiju.

Bukmeikeri cenšas pieņemt likmes par visu, kas sabiedrībā ir aktuāls, – tātad, arī par Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Bukmeikeri prognozēja, ka visvairāk balsu vēlēšanās iegūs “Saskaņa”, bet “Jaunās Vienotības” uzvara tika vērtēta kā otra ticamākā. Interese par šādu derību slēgšanu gan nav salīdzināma ar aktivitāti lielo sporta notikumu laikā.

Piemēram, azartspēļu vietnē ”Betsafe” kā iespējamu vērtēja pat variantu, ka astoņus Eiroparlamenta deputātu mandātus varētu sadalīt astoņu politisko spēku saraksti.

Bukmeikeru portāli kā droši ticamas vērtēja ”Saskaņas”, ”Jaunās Vienotības”, ”Attīstībai/Par!” un Nacionālās apvienības izredzes iekļūt Eiropas Parlamentā. Krasi atšķirīgs viedoklis bija par Jauno konservatīvo partiju.

Portālā ”11.lv” arī jauno konservatīvo izredzes iegūt mandātu bija vērtētas kā gandrīz simtprocentīgas. Citās domēs bija ”Betsafe” analītiķi, kas Jaunās konservatīvās partijas izredzes vērtēja kā visgrūtāk prognozējamās, jo dažādi partiju reitingi šim spēkam uzrādīja ļoti atšķirīgu atbalstu.

Totalizatori piedāvāja likmes arī par konkrētiem kandidātiem – tie paredzēja Nila Ušakova (S) un Valda Dombrovska (JV) iekļūšanu Eiroparlamentā bez grūtībām. Tikmēr Andra Amerika (GKR; startē no “Saskaņas” saraksta) izredzes iegūt eiroparlamentārieša mandātu novērtētas tikai ar 1 pret 5. Tomēr neviens tā arī neizmantoja iespēju likt savu naudu uz iespēju, ka Ameriks tiks pie eiroparlamentārieša mandāta.

Ar varbūtību teju ”puse uz pusi” bukmeikeri vērtēja Latvijas Krievu savienības, ”Progresīvo” un Zaļo un Zemnieku savienības iespējas iegūt kādu mandātu. Krietni mazāka ticība bija Latvijas Reģionu apvienībai. Šī politiskā spēka izredzes iekļūt Eiroparlamentā bukmeikeri vērtēja ar varbūtību 4 pret 1. Kā vēl mazāk ticamas bija vērtētas “KPV LV” izredzes.