Budžets 2018: Izdevies nepieļaut “deputātu kvotas”

0 Komentāru

Saeimas komisija pēc trīs dienu debatēm apstiprinājusi budžeta likumprojektu. Nesekmīgi beigušies Saeimas deputātu centieni arī šoreiz tikt pie nodokļu maksātāju naudas, ko viņiem ļauts sadalīt pēc saviem ieskatiem, jeb tā sauktās “deputātu kvotas”.

Trešdien, 15. novembrī, noraidīti deputātu pieprasījumi, kuru finansēšanai būtu vajadzīgi vairāk nekā 200 miljoni eiro. Pieļauts tikai viens izņēmums, kas papildu slogu valsts budžetā nerada.

Ievērojot vienošanos, ka šogad nav tā saukto “kvotu”, valdība iepriekš bija noraidījusi visus deputātu pieprasījumus. Taču galavārds pieder pašai Saeimai. Tāpēc Budžeta komisija trešdien vērtēja deputātu iesniegtos priekšlikumus, kuru finansēšanai nodokļu maksātājiem būtu jāšķiras no 223 miljoniem.

Viens pēc otra deputāti pamatoja savas prasības, piemēram, kāpēc vairāk naudas jāatvēl sportam.

Jānis Upenieks
Saeimas deputāts, “Vienotība”

Mūsu sportisti sasniedz lieliskus, fenomenālus, iespaidīgus sasniegumus visā pasaules mērogā, un mums ir jāatbalsta, lai vēl aizvien vairāk šādi dimantiņi iemirdzas pie mūsu debesīm.

Taču deputāts atzina, ka ievēro valdības noraidošo nostāju, un vairs neuzstāja, ka Saeima lemj par papildu naudu sportam. Viņa pēdās gāja vairāki citi koalīcijas deputāti.

Imants Parādnieks
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Ja nav vispārēja atbalsta no kolēģiem, es domāju, – no koalīcijas partneriem, tad es ar grūtu sirdi šo priekšlikumu atsauktu, bet, ja kolēģi tomēr būtu gatavi atbalstīt, es, protams, par to priecātos.

Imants Parādnieks vienlaikus cer, ka viņa priekšlikumiem finansējums tiks atrasts nākamā gada laikā, lai, piemēram, varētu finansēt pasākumus tēva lomas stiprināšanai.

Imants Parādnieks
Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK

Tēva diena ir tikai septembrī. Līdz tam, protams, šo lēmumu vēl paspēsim pieņemt. Arī šo priekšlikumu ar grūtu sirdi atsaucu.

Turpretī vismaz viens opozīcijas deputāts nebija gatavs padoties bez cīņas.

Ivars Zariņš
Saeimas deputāts, “Saskaņa”

Pirms jūs balsojat, padomājiet par to, jo es vērsīšos Mandātu komisijā izvērtēt šo balsojumu, vai tas atbilst jūsu dotajam zvērestam.

Budžeta komisija noraidīja visus deputātu pieprasījums, izņemot 12 tūkstošu eiro piešķiršanu no Saeimas budžeta par labu organizācijai, kas apvieno Augstākās Padomes deputātus, kuri balsojuši par neatkarības atjaunošanu.

Jānis Vucāns
Saeimas Budžeta komisijas vadītājs, ZZS

Kaut arī Ministru kabinets ir paudis atzinumu, ka neatbalsta, es tomēr aicinu mūsu komisiju atbalstīt.

Līdz ar trešdien pieņemtajiem lēmumiem Budžeta komisija ir noslēgusi trīs dienu maratonu, apstiprinot jauno budžetu un ar to saistītos labojumus citos likumos.
0 Komentāru