Budžets 2017: opozīcija kritizē valdības veikumu

Komentāri

Saeima sākusi darbu pie jaunā valsts budžeta. Tas nodots izvērtēšanai parlamenta komisijās kopā ar labojumiem ap pussimt likumos, kas saistīti ar budžetu.  Debatēs uzstājās, galvenokārt, opozīcijas deputāti, kuri, kritizējot valdību, tā iekarsa, ka izpelnījās aizrādījumu ievērot Ētikas kodeksu.

Lemjot par budžetu un ar to saistīto likumprojektu nodošanu izvērtēšanai Saeimas komisijās, tribīnē viens pēc otra kāpa opozīcijas deputāti, visbiežāk no Latvijas Reģionu apvienības un partijas No sirds Latvijai. Viņi valdībai pārmeta nekvalitatīvu darbu, un tās attieksmi vērtēja kā ņirgāšanos par Saeimu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Opozīcija arī vērsās tieši pret finanšu ministri, šaha lielmeistari Danu Reiznieci-Ozolu. Viņai tika norādīts, ka budžeta sagatavošana nav nekāda šaha spēle.

Koalīcijas pārstāvis pārmetumus noraidīja, tos nosaucot par murgiem.

Vienlaikus ar budžetu, Saeimai jālemj par pretrunīgi vērtētajām izmaiņām Izglītības likumā, kas paredz atlaist nelojālus skolotājus un liegt viņiem veikt pedagoģisko darbu piecus gadus. Kā nepieņemamu šādu normu kritizēja partijas Saskaņa deputāts, izpelnoties Saeimas priekšsēdētājas aizrādījumu.

Budžeta nodošana komisijām ir pirmais solis ceļā uz valsts galvenā finanšu dokumenta apstiprināšanu, ko plānots paveikt līdz decembra sākumam.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl