Budžets 2017: izdevumi palielināti par 681 miljonu

Komentāri

Valdība ārkārtas sēdē apstiprinājusi jauno valsts budžetu. Nākamgad izdevumiem atvēlēti 8,3 miljardi eiro, kas ir par 681 miljonu vairāk salīdzinājumā ar šo gadu.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norāda, ka nākamā gada budžetā ieņēmumi un izdevumi ir pārsnieguši pirmskrīzes līmeni. Un viņa uzsver, ka jaunais budžets ir vērsts uz valsts attīstību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par prioritātēm valdība ir atzinusi finansējuma palielināšanu aizsardzībai, veselības aprūpei un izglītības sistēmai. Finanšu ministre atzīst, ka šīs nozares būtu pelnījušas vairāk naudas, taču tādā gadījumā vēl liekāks kļūtu parāda slogs, kas jau tagad ir smags.

“Protams, ka nav zelta nūjiņas, ar kurām var atrisināt visas sasāpējušās problēmas un ieilgušās vajadzības. Bet, manuprāt ir ļoti svarīgi, ka valdība ir bijusi konsekventa un pieturējusies pie šīm prioritātēm. Un veltījusi tam tik daudz līdzekļu, cik mēs šobrīd manuprāt varam atļauties. Mēs nedrīkstam tērēt vairāk, jo mūsu bērniem, mazbērniem tad būs par to jāsamaksā.

Tikmēr brīžiem augstos toņos ceturtdien jaunā budžeta apspriešana notika ar valdības sociālajiem partneriem – arodbiedrībām un uzņēmēju organizācijām, kas nav apmierinātas ar valdības veikumu.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl