Komentāri
Budžeta portfeļa stāsts: vēsture, dekori un portfeļa dubultnieks
Foto: LETA

Katru gadu tradicionāli no Finanšu ministrijas uz Saeimu tiek nests budžeta portfelis, tomēr retais zina tā vēsturi. Šogad svinīgā portfeļa nešana notiek piektdien, 14. oktobrī. Portfeļa piegāde šogad ir finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas pārziņā.

Budžeta portfeļa tradīcija Latvijā aizsākās 1997. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad budžeta portfeļa nešana notiek jau 19. reizi. Pavisam šajā tradīcijā ir piedalījušies deviņi finanšu ministri, Reizniece-Ozola ir desmitā.

Tradīciju nest budžetu uz Saeimu portfelī ieviesa bijušais finanšu ministrs Roberts Zīle, kurš ziedoja savu darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998. gada budžetu. Šogad uz Saeimu portfelī nesīs 2017. gada budžetu – tas būs vairāk nekā astoņus miljardus eiro “smags”. Pirmajā gadā, kad portfelī uz parlamentu tika nests 1998. gada budžets, izdevumu apmērs bija vien 1,3 miljardi latu jeb aptuveni 1,8 miljardi eiro.

Visvairāk reižu budžeta portfeli Saeimā nogādājuši Oskars Spurdziņš un Andris Vilks – katrs pa četrām reizēm.

Budžeta portfelim 2015. gadā piestiprināta jauna plāksnīte, kurā iegravēt finanšu ministra vārdu, jo uz vecās vairs nebija vietas.

Foto: budžeta portfelis

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl