Komentāri
Budžeta portfeļa stāsts: vēsture, dekori un portfeļa dubultnieks
Foto: LETA

Katru gadu tradicionāli no Finanšu ministrijas uz Saeimu tiek nests budžeta portfelis, tomēr retais zina tā vēsturi. Šogad svinīgā portfeļa nešana notiek piektdien, 14. oktobrī. Portfeļa piegāde šogad ir finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas pārziņā.

Budžeta portfeļa tradīcija Latvijā aizsākās 1997. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad budžeta portfeļa nešana notiek jau 19. reizi. Pavisam šajā tradīcijā ir piedalījušies deviņi finanšu ministri, Reizniece-Ozola ir desmitā.

Tradīciju nest budžetu uz Saeimu portfelī ieviesa bijušais finanšu ministrs Roberts Zīle, kurš ziedoja savu darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998. gada budžetu. Šogad uz Saeimu portfelī nesīs 2017. gada budžetu – tas būs vairāk nekā astoņus miljardus eiro “smags”. Pirmajā gadā, kad portfelī uz parlamentu tika nests 1998. gada budžets, izdevumu apmērs bija vien 1,3 miljardi latu jeb aptuveni 1,8 miljardi eiro.

Visvairāk reižu budžeta portfeli Saeimā nogādājuši Oskars Spurdziņš un Andris Vilks – katrs pa četrām reizēm.

Budžeta portfelim 2015. gadā piestiprināta jauna plāksnīte, kurā iegravēt finanšu ministra vārdu, jo uz vecās vairs nebija vietas.

Foto: budžeta portfelis

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl