Komentāri
Budžeta portfeļa stāsts: vēsture, dekori un portfeļa dubultnieks
Foto: LETA

Katru gadu tradicionāli no Finanšu ministrijas uz Saeimu tiek nests budžeta portfelis, tomēr retais zina tā vēsturi. Šogad svinīgā portfeļa nešana notiek piektdien, 14. oktobrī. Portfeļa piegāde šogad ir finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas pārziņā.

Budžeta portfeļa tradīcija Latvijā aizsākās 1997. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad budžeta portfeļa nešana notiek jau 19. reizi. Pavisam šajā tradīcijā ir piedalījušies deviņi finanšu ministri, Reizniece-Ozola ir desmitā.

Tradīciju nest budžetu uz Saeimu portfelī ieviesa bijušais finanšu ministrs Roberts Zīle, kurš ziedoja savu darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998. gada budžetu. Šogad uz Saeimu portfelī nesīs 2017. gada budžetu – tas būs vairāk nekā astoņus miljardus eiro “smags”. Pirmajā gadā, kad portfelī uz parlamentu tika nests 1998. gada budžets, izdevumu apmērs bija vien 1,3 miljardi latu jeb aptuveni 1,8 miljardi eiro.

Visvairāk reižu budžeta portfeli Saeimā nogādājuši Oskars Spurdziņš un Andris Vilks – katrs pa četrām reizēm.

Budžeta portfelim 2015. gadā piestiprināta jauna plāksnīte, kurā iegravēt finanšu ministra vārdu, jo uz vecās vairs nebija vietas.

Foto: budžeta portfelis

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl