Budžeta izskatīšana ievelkas līdz vēlam vakaram

Komentāri

2017. gada valsts budžeta izskatīšana šodien ievilkusies līdz vēlam vakaram. Lai gan priekšā bija gara darbadiena, opozīcijas deputāti no rīta rosināja sēdi tomēr sākt mazliet vēlāk, lai politiķiem būtu iespēja aprunāties ar pie Saeimas ēkas sanākušajiem piketētājiem, kuri protestēja pret mikrouzņēmuma nodokļa atcelšanu. Priekšlikums gan atbalstu neguva.

Daudzas stundas pagāja, līdz deputāti tika galā ar visiem budžetu pavadošajiem likumprojektiem. Mikrouzņēmuma nodokļa režīma likvidēšana bija viens no strīdīgākajiem jautājumiem, tomēr valdošo partiju deputāti bija vienoti un atbalstīja nodokļa atcelšanu pēc diviem gadiem.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre (ZZS)

Ir acīmredzams, ka ļoti daudzos gadījumos šis [mikrouzņēmuma nodokļa] režīms tiek izmantots nevis, lai tiešām nodarbotos ar jēdzīgu un labu biznesu, bet lai optimizētu nodokļus.

Vēl lielākas domstarpības izraisīja tā dēvētie lojalitātes grozījumi, kas paredz iespēju atbrīvot no darba Latvijai nelojālos skolotājus.

Kārlis Šadurskis, izglītības un zinātnes ministrs (V)

Vajadzētu aizdomāties par šiem bērniem, kuriem ir dzīvē gadījusies nelaime savā izglītības iestādē sastapties vai nu ar pustraku nacionālistu, vai reliģisku fanātiķi, vai Kremļa ietekmes aģentu. Un diemžēl daži šādi skolotāji mums ir.

Tikmēr Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš izteica versiju, ka grozījumu patiesais mērķis ir atlaist skolotāju, kurš pirms vairāk nekā 10 gadiem sacerēja neglaimojošu dziesmu par izglītības ministru Kārli Šadurski, kurš tolaik virzīja krievvalodīgo skolu reformēšanas ieceri.

Lojalitātes grozījumus deputātu vairākums atbalstīja, savukārt Saskaņas deputāti no tribīnes jau pauda apņēmību jauno likumu apstrīdēt Satversmes tiesā.

Lasi vēl