Komentāri
Bruņoto spēku arsenālu papildinās ar 5,5 miljonus vērtiem ložmetējiem
FOTO: LETA

Aizsardzības ministrija (AM) par 5 525 888 eiro iegādāsies ložmetējus un to komplektējošās daļas, informē AM.

7,62 un 12,7 milimetru ložmetējus un to daļas piegādās Beļģijas ieroču kompānija “FN Herstal”.

Iepirkuma organizēšanai nenotika konkurss, bet sarunu procedūra, iepriekš nepublicējot paziņojumu par līgumu.

Bruņojums paredzēts Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku, kā arī Zemessardzes vienībām. Konkrētu iegādājamo ložmetēju skaitu AM neatklāj, jo jāievēro operacionālās drošības prasības.

Jau ziņots, ka arī 2014.gada nogalē noslēdzās 1 808 322 eiro liels iepirkums par ložmetēju iegādi Latvijas bruņotajiem spēkiem. Šis iepirkums bija par 12,7 milimetru ložmetēju “Browning M2HB-QCB” piegādi. Arī toreiz tika izvēlēta Beļģijas ieroču kompānija “FN Herstal”.

2013.gada nogalē noslēdzās 335 887 eiro liels iepirkums par ložmetēju un to rezerves daļu iegādi bruņotajiem spēkiem. Par 266 587 eiro bija paredzēts iegādāties 12,7 milimetra ložmetējus “M2HB QCB”, par 32 295 eiro – šīs markas ložmetēja salūtstobrus, bet par 14 444 eiro – ložmetēja rezerves daļas un instrumentus.

Par pārējo naudu bija paredzēts iegādāties 5,56 milimetru un 7,62 milimetru ložmetēja “Minimi” rezerves daļas un instrumentus.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl