Bruņotie spēki sniedz atbalstu pacienta evakuācijā no civilā kuģa

Pievienot komentāru
Bruņotie spēki sniedz atbalstu pacienta evakuācijā no civilā kuģa
FOTO: LETA

Šodien, 1. jūlijā, Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju, ka civilās flotes kuģa Tidan apkalpes loceklim ir nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Kuģis atradās ceļā no Rīgas uz Zviedriju, aptuveni 25 jūras jūdzes no Ventspils ostas.

MRCC Rīga nekavējoties izsludināja trauksmi Jūras spēku flotiles krasta apsardzes kuģim KA-14 Astra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, lai veiktu medicīnisko evakuāciju.

Krasta apsardzes dienesta kuģis KA-14 Astra nogādāja personu Ventspils ostā, kur viņu sagaidīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde.

MRCC Rīga ir Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta apakšvienība, kas darbojas nepārtrauktā režīmā 24 stundas diennaktī, organizējot, koordinējot un vadot cilvēku meklēšanas un glābšanas operācijas, medicīniskās konsultācijas un evakuācijas jūrā, kā arī veic vairākus citus uzdevumus, kas saistīti ar drošu kuģošu un naftas piesārņojuma seku likvidēšanu jūrā.

Nelaimes gadījumā jūrā nekavējoties jāinformē Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs, zvanot pa trauksmes tālruņa numuru 115.