Brūkošās Vanšu tilta kāpnes drīzumā nojauks; uz simtgadi tās būs aizsegtas ar svētku piederības zīmēm

2 komentāri
Brūkošās Vanšu tilta kāpnes drīzumā nojauks; uz simtgadi tās būs aizsegtas ar svētku piederības zīmēm
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Vanšu tilta pussagruvušās kāpnes drīzumā tiks nojauktas, taču vēl ne līdz svinību nedēļai no 11. līdz 18. novembrim. Tās laikā kāpnes tomēr paliks apklātas ar simtgades piederības zīmēm.

Simtgades piederības zīmes izmantošana ir reglamentēta, un tās izmantošana ir jāsaskaņo. Šajā gadījumā Vanšu tilta sagruvušās kāpnes ar simtgades zīmi piesegtas nesaskaņojot.

LNT jau vēstīja, ka ne tikai garāmgājēji, bet arī simtgades biroja darbinieki pauda savu neapmierinātību par to, ka simtgades piederības zīme uzklāta brūkošām tilta kāpnēm.

Latvijas simtgades biroja pārstāve Linda Pastare norāda, ka piederības zīmi uz kāpnēm novietoja Rīgas domes satiksmes departaments. Simtgades birojam departamentā norādīja, ka šovasar krastmalā notika vairāki plaši pasākumi, un tāpēc kāpnes nolemts ietērpt svinīgā noformējumā.

Neskatoties uz to, ka kāpņu noformējums nav saskaņots, tas paliks līdz būvdarbu sākumam. “Esam vienojušies, ka drīzumā mainīsies uz neitrālu fonu, kas būs tajā brīdī, kad būvniecība ieies aktīvajā fāzē,” norāda Pastare.

Būvdarbu projektēšana ir pabeigta, un projekts ir iesniegts saskaņošanai pilsētas būvvaldē. “Plānots, ka līdz šīs nedēļas beigām būvvalde projektu saskaņos, un mēs nākamnedēļ varēsim sākt virzību uz būvniecību,” turpina Latvijas simtgades biroja pārstāve.

Rīgas domes satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola norāda, ka pēc saskaņošanas būvvaldē tiks uzsākta publiskā iepirkuma paātrinātā konkursa procedūra. Labākajā gadījumā būvdarbu uzvarētājs būs zināms desmit dienu laikā. Tāpēc vanšu tilta grūstošās kāpnes simtgades svinības krastmalā sagaidīs simtgades noformējumā.

“Uz 18. novembri darbi vēl nebūs sākušies, līdz ar to līdz tam laikam šis te simtgades simbols uz kāpnēm tiks saglabāts, savukārt būvdarbu laikā tas tiks demontēts,” saka Ahuna-Ozola.

Būvdarbu laikā līdzšinējās kāpnes tiks nojauktas. Jauno konstrukciju paredzēts būvēt, tā teikt, no nulles. Darbi turpināsies aptuveni trīs mēnešus, to noslēgumā Vanšu tilts tiks aprīkots ar pilnīgi jaunām gājēju kāpnēm.
2 komentāri