Broka: Iespējams, esmu nonākusi būvindustrijas milžu cīņu krustugunīs

4 komentāri

“Iespējams, esmu nonākusi būvindustrijas milžu cīņu krustugunīs,” sniedzot skaidrojumu par nonākšanu korupcijas skandāla centrā, piektdien sacīja Nacionālās apvienības politiķe Baiba Broka, kura gan šobrīd savu darbību partijā apturējusi.

Broka pašas sasauktā preses konferencē gan aizmuka no žurnālistu jautājumiem – tā vietā runāja viņas advokāti.

Preses konference sasaukta vien divas dienas pēc Brokas izlaišanas no izolatora Čiekurkalnā. Kā uzsver viņas advokāti, sanāksme notikusi par pašas personīgajiem līdzekļiem.

Rīgas domes deputāte Broka, kura patlaban atstādināta no Latvijas Universitātes rektora vietnieces amata, uz tikšanos ar žurnālistiem ieradās divu advokātu pavadībā. Viņa paziņoja, ka, ņemot vērā notikušo, apturējusi darbību Nacionālajā apvienībā.

KNAB viņu un būvuzņēmējus Gunti Rāvi un Ivaru Milleru tur aizdomās par korupciju. Konkrētais kukulis – ne mazāk kā 20 000 eiro –  esot noformēts kā ziedojums biedrībai. Neoficiāla informācija liecina, ka iespējamā kukuļošana saistīta ar Latvijas Universitātes 30 miljonu eiro vērto Rakstu mājas būvniecību un kukulis noformēts caur Latvijas Biatlona federāciju (LBF). Broka gan to noliedz.

Domniece uzsvēra, ka laikā, kad veikts konkrētais ziedojums, viņa nebija augstskolas Akadēmiskā centra attīstības iepirkuma komisijā, turklāt vēl pat neesot bijis lēmuma par Rakstu mājas būvniecību. Konkrētajā iepirkumā pieteikumu iesniegšanas termiņš noslēdzās ceturtdien, 11. jūlijā.

Broka noliedza, ka jebkad būtu prasījusi vai saņēmusi kukuli no būvuzņēmējiem Rāvja un Millera. “Negribētos ticēt, ka notikušais ir politiski angažēts process, kurā esmu ierauta es un KNAB, un, iespējams, Latvijas Universitāte, vērojot atsevišķu politisko spēku vēlmi iejaukties universitātes pārvaldības autonomijā. Vai arī esmu nonākusi būvniecības industrijas milžu krustugunīs.”

Broka gan nolēma uz žurnālistu jautājumiem neatbildēt un pēc paziņojuma sniegšanas telpu steigšus pameta, izprašņāšanai medijiem atstājot savus advokātus.

Tas esot darīts tādēļ, lai Broka, kura pati ir juriste un bijusī tieslietu ministre, neatklātu informāciju, par kuras neizpaušanu viņa parakstījusies.

Brokas aizstāvība ir pārliecināta, ka gadījumā, ja biedrība pieņem ziedojumu tās statūtos noteikto mērķu sasniegšanai, likuma izpratnē tā nevar tikt uzskatīta par kukuļņemšanu.

KNAB pārstāvji TV3 Ziņām piektdien akcentēja, ka nesaskata problēmu ziedošanā. Labdariem nevajadzētu satraukties. Vienlaikus nekādu plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs KNAB patlaban neatklāja.