“Brīvību Gapoņenko!” garīdznieks, “Saskaņas” kandidāte un citi prokrieviskie radikāļi piketē pie tiesas

0 Komentāru

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien, 23. augustā, atkārtoti izvērtē prokremliskajam aktīvistam Aleksandram Gapoņenko piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu.

Atbalstīt Gapoņenko ieradies arī Vladimirs Lindermans un “Saskaņas” deputāta amata kandidāte uz nākamo Saeimu Margarita Dragile un citi prokremliskie radikāļi. Sanākušie nepārtraukti krievu valodā skandē: “Brīvību, brīvību!” Uz pāris līdzpaņemtajiem plakātiem uzrakstīts “Brīvību Gapoņenko!”.

Jau vēstīts, ka tiesa viņu apcietināja 21. aprīlī un viņš cietumā atrodas arī patlaban.

Drošības policija (DP) Gapoņenko inkriminē darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā, etniskā vai rasu naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, palīdzības sniegšanu ārvalstij, kā arī darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu, kā arī par palīdzību ārvalstij pret Latviju vērstā darbībā.

Pēc personas aizturēšanas DP paziņoja, neminot Gapoņenko vārdu, ka persona aizturēta tikai pēc Krimināllikuma panta par darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu.

Savukārt 20. augusta DP paziņojumā presei rakstīja, ka 4. aprīlī sāktajā kriminālprocesā noskaidrots, ka persona ilgstoši veikusi darbības nolūkā kaitēt Latvijas valstij un palīdzēt ārvalstij vērsties pret Latvijas valsts drošību. Ārvalsts nosaukums netiek atklāts.

Tāpat kriminālprocesa laikā noskaidrots, ka persona ilgstoši, izmantojot automatizētās datu apstrādes sistēmas palīdzību, ir īstenojusi darbības, kuras vērstas uz nacionālā un etniskā naida vai nesaticības veicināšanu un izraisīšanu starp Latvijas sabiedrībā pastāvošajām dažādajām nacionālajām grupām.

Gapoņenko šī nav vienīgā krimināllieta. Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 21. septembrī skatīs krimināllietu, kurā Gapoņenko apsūdzēts saistībā ar nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu.

0 Komentāru