Komentāri
Brīvdienās pieaudzis cietušo velosipēdistu un motociklistu skaits
FOTO: LETA

Aizvadītājās brīvdienās Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā mediķu palīdzība bijusi nepieciešama lielam pacientu skaitam ar politraumām, kas iegūtas pārvietojoties ar velosipēdiem un motocikliem.

Nedēļas nogalē ar dažāda rakstura traumām slimnīcā nogādāti 15 pacienti. Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs norāda, ka 15 pacienti divās dienās ir daudz, augusta pirmajā nedēļā kopumā tādi bija 13.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Svētdien, 10. augustā klīnikā tika ievesti  divi motocikla avārijā cietuši aptuveni 20 gadus veci jaunieši: ”Visnopietnākā situācija ir cietušajai līdzbraucējai, kurai tika konstatēts smags vaļējs apakšstilba abu kaulu lūzums ar mīksto audu defektu un par kuras kājas saglabāšanu pašlaik cīnās multidisciplināra ārstu komanda – ķirurgi, mikroķirurgi, neiroķirurgi un traumatologi, ” norāda Višņakovs .

Jāpiebilst, ka abi cietušie bija braukuši bez īpašā motociklistu aizsargtērpa, līdz ar to tipiski, motociklam krītot uz sāna, vissmagāk cieš tieši apakšējās ķermeņa ekstremitātes, kas tiek piespiestas pie asfalta un inerces rezultātā, vēl vairākus metrus slīdot, turpinās traumatizācija.

Kopumā paizvadītajā nedēļas nogalē Rīgas Austrumu slimnīcas Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīnikā palīdzība sniegta 612 pacientiem, tostarp no citām Latvijas pilsētām.

Lasi vēl