Brīvdienas būs vēsas; silts laiks atgriezīsies nākamās nedēļas vidū

0 Komentāru
Brīvdienas būs vēsas; silts laiks atgriezīsies nākamās nedēļas vidū
FOTO: LETA

Kopš trešdienas laikapstākļus Latvijā nosaka ciklonu darbība – debesis bieži aizklāj mākoņi, arī līst, pūš brāzmains rietumu, ziemeļrietumu vējš, uz mūsu reģionu nesot vēsas gaisa masas. Aizvadītajā naktī vietām Kurzemē gaisa temperatūra pazeminājās līdz -1 grādam. Līdzīgi laikapstākļi Latvijā saglabāsies gan brīvdienās, gan arī nākamās darba nedēļas sākumā, bet laikapstākļu izmaiņas gaidāmas no nedēļas vidus.

Sestdien dienā līs vien austrumu rajonos, starp mākoņiem uzspīdēs arī saule, tomēr, pūšot ziemeļrietumu vējam, gaiss iesils tikai līdz +8/+13 grādiem.

Ar jaunu ciklonu saistīta mākoņu un nokrišņu zona no Baltijas jūras puses Latviju sasniegs jau naktī uz svētdienu, kad līs valsts rietumos, bet dienā atkal visā teritorijā. Šā ciklona ietekme saglabāsies vēl arī pirmdien, bet no otrdienas laika apstākļi jau mainīsies – vispirms paaugstināsies atmosfēras spiediens un otrdien nokrišņi mitēsies, bet nedēļas vidū rietumu, ziemeļrietumu gaisa masu plūsmu nomainīs gaisa masu plūsma no dienvidiem, dienvidrietumiem, uz Latviju atnesot siltākas gaisa masas.

Lai gan vēl aizvien saglabāsies liela nokrišņu varbūtība, jo tā sauktās atmosfēras frontes, kas atdala siltākās un vēsākās gaisa masas un nes lietus mākoņus, atradīsies tuvu mūsu teritorijai, gaisa temperatūra būs augstāka – naktīs salnas nav gaidāmas, bet dienas laikā termometra stabiņš sasniegs arī +15/+20 grādu atzīmes, bet atsevišķās dienās pakāpsies vēl augstāk.

0 Komentāru