Britu nedēļas ietvaros Latvijā viesosies Lielbritānijas princis Edvards

Komentāri

Nākamnedēļ Latviju apmeklēs kāds karalisks ciemiņš – Lielbritānijas princis un Veseksas grāfs Edvards. Princis Rīgā viesosies Apvienotās Karalistes vēstniecības rīkotās Britu nedēļas ietvaros.

Bez prinča Edvarda vizītes, vēl šajā nedēļā notiks arī biznesa forums, koncerts un vairāki godalgotu mākslas filmu seansi.

Lielbritānijas vēstniecības rīkotās Britu nedēļas Latvijā mērķis ir stiprināt saiknes starp mūsu valsti un Apvienoto Karalisti. Šogad pasākumu rīkošana bijusi īpaši rūpīga.


Sāra Hārpere, Lielbritānijas vēstnieka Latvijā vietniece:

Šī britu nedēļa ir ļoti svarīga, tieši Brexita dēļ. Jo mēs gribam parādīt, ka mēs neattālināsimies no Latvijas. Mēs mūsu valstu saiknes tieši gribam stiprināt, piemēram, tādās jomās kā uzņēmējdarbība, izglītība un kultūra. Mums ir ļoti daudz kopīgu vērtību.

Tādēļ nākamnedēļ Latvijā viesosies karalienes Elizabetes II jaunākais dēls princis Edvards, kurš piedalīsies svinīgās vakariņās, tiksies ar Latvijas prezidentu, kā arī nolasīs lekciju par izglītības jomu, lai popularizētu sava tēva dibināto apbalvojumu programmu sabiedriski aktīviem jauniešiem.

Britu nedēļas laikā uzņēmēji varēs piedalīties biznesa forumā, bet akadēmiķi – diskusijās par reliģiju, izglītību un nacionālismu. Savukārt kultūras cienītāji varēs klausīties britu džeza mūziķa Bila Lorenca koncertu, kā arī apmeklēt ar Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmijas godalgām apbalvotu īsfilmu seansus.

Britu nedēļa no 25. novembra līdz 2. decembrim. Latvijā tā notiks jau trešo reizi.

Lasi vēl