Britu izstāšanās no ES saistīta ne tikai ar riskiem, bet arī – jaunām iespējām

0 Komentāru
Britu izstāšanās no ES saistīta ne tikai ar riskiem, bet arī – jaunām iespējām
FOTO: LETA

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) saistīta ne tikai ar riskiem, bet arī iespējām? Ja piepildīsies prognozes, ka atsevišķi starptautiskie finanšu uzņēmumi pēc Brexit pārcels savas operācijas no Lielbritānijas uz citām ES valstīm, tad Latvija no tā var būt ieguvēja. Tā atzīst vairāki Latvijas finanšu nozares pārstāvji. Lai tas īstenotos, esot nepieciešama arī politiķu un valsts institūciju dalība.

Vai Lielbritānijas aiziešanu no ES Latvija var izmantot savā labā, lai attīstītu mūsu ekonomiku – par šādu jautājumu diskusiju sākusi Latvijas finanšu sektoram pietuvinātā domnīca Certus. Tās vadītājs pieļauj, ka starptautiski finanšu uzņēmumi, kas pašlaik bāzējas Lielbritānijā, pēc Brexit varētu pārcelties uz citām ES valstīm.

Kā nišas, uz ko var pretendēt Latvija, domnīcas pārstāvis Vjačeslavs Dombrovskis nosauc finanšu tehnoloģiju un norēķinu apkalpošanas uzņēmumus. Tomēr par to, vai tieši Brexit ir lielā Latvijas iespēja, diskusijas dalībnieku viedokļi gan atšķīrās.

Idejas aizstāvji gan uzsver, ka, lai izmantotu Brexit kā iespēju, kopā jādarbojas finanšu sektoram, finanšu regulatoram, Rīgas pašvaldībai un augstākajām amatpersonām.

Vizītē uz Lielbritāniju tuvākajā laikā plāno doties Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Tajā plānots pārrunāt arī abu valstu ekonomiskās attiecības. Neapstiprināta informācija liecina, ka prezidentam paredzēta arī tikšanās ar pasaules finanšu centra Londonas Sitijas pārstāvjiem.

Oficiālā vizīte, kas notiks no 18. līdz 20. jūlijam, ieplānota jau pirms kāda laika kontekstā ar NATO alianses jautājumiem. Pēc britu referenduma ir skaidrs, ka otrs būtiskākais jautājums būs Brexit.

Informēt par precīzu vizītes darba kārtību prezidenta kanceleja sola nākamnedēļ.

Video

0 Komentāru