Britu ārlietu ministrs par “Brexit”: Haotiska un juceklīga šķiršanās nav neviena interesēs

0 Komentāru

Lielbritānijai Eiropas Savienību pametot bez vienošanās, tiktu pieļauta “ģeostratēģiska kļūda”, kas nav nevienas Eiropas valsts interesēs. Par to trešdien, 15. augustā, Rīgā brīdināja Lielbritānijas jaunais ārlietu ministrs Džeremijs Hants.

Viņš amatā stājās pagājušajā mēnesī pēc tam, kad demisionēja Boriss Džonsons, protestējot pret britu valdībā apstiprināto nostāju “Brexit” sarunās ar Briseli. Vienā no savām pirmajām vizītēm Hants Rīgā ieradās no Helsinkiem, bet tālāk dodas uz Dāniju un Nīderlandi. Tās visas ir ciešas britu sabiedrotās, kuras viņš cenšas pārliecināt atbalstīt britu premjerministres Terēzas Mejas “Brexit” plānu, lai nepieļautu, ka Lielbritānija no Eiropas Savienības izstājas bez vienošanās.

Džeremijs Hants
Lielbritānijas ārlietu ministrs

Mēs saprotam, ka Eiropas Savienības 27 valstīm ir jābūt vienotām. Taču mēs vēlamies, lai tās vieno pragmatiska pieeja un partnerība ar Apvienoto Karalisti. Jo mēs domājam, ka jebkas, kas apdraud partnerību, būtu ģeostratēģiska kļūda, kuras sadziedēšanai būs nepieciešamas vairākas paaudzes. Ja šķiršanās būs haotiska un juceklīga, tiktu apdraudēta draudzība, kas nav neviena interesēs. Tāpēc, es domāju, ir ļoti svarīgi, lai mēs pieņemam pragmatisku un saprātīgu lēmumu un nenonākam situācijā, ko visi nožēlo.

Ārlietu ministrs Edgara Rinkēviča vērtējumā risks, ka Lielbritānija nākamā gada martā Eiropas Savienību pamet bez vienošanās, ir 50 pret 50. Rinkēvičs uzskata, ka abām pusēm ir jāspēj rast kompromisu, lai vienošanās tiktu panākta. Tāpēc Latvija ir gatava aktīvi palīdzēt meklēt risinājumus.

0 Komentāru