Briti referendumā lems par izstāšanos no ES! Kādas būs Brexit sekas?

0 Komentāru
Briti referendumā lems par izstāšanos no ES! Kādas būs Brexit sekas?
FOTO: LETA

Lielbritānijai ir tiesības ierobežot bērnu kopšanas pabalstu izmaksāšanu iebraucējiem no pārējās Eiropas Savienības, tostarp arī no Latvijas, tā šodien lēmusi Eiropas Savienības (ES) tiesa, noraidot Briseles bažas, ka, šādi rīkojoties, Londona diskriminē bloka pilsoņus un pārkāpj brīvas cilvēku un darbaspēka plūsmas likumus.

Tiesas ieskatā, pirms pabalstu maksāšanas tomēr jāļauj pārbaudīt, vai iebraucējs valstī uzturas likumīgi un vai viņš nekļūs par slogu britu nodokļu maksātājiem. Atgādinām, ka jau nākamceturtdien notiks referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības. Tā iznākums vistiešākajā mērā var ietekmēt arī cilvēkus no Latvijas, kuri tur dzīvo vai vēl tikai plāno doties.

TV3 Ziņas gatavo dokumentālu projektu Karalistes izvēle. Tā ietvaros aicinām TV3 Ziņu mājaslapā iesūtīt sev interesējošos jautājumus par gaidāmo Brexit referendumu.

Uz tiem atbildes sniegs Latvijas vēstnieks Apvienotajā Karalistē Andris Teikmanis, kā arī mūsu kolēģi TV3 Ziņu moderators un Politikas zinātnes doktors Edijs Bošs un dokumentālā projekta Karalistes izvēle veidotāja Kristīne Žilde-Krēvica.

Sev interesējošos jautājumus iesūti šeit!

0 Komentāru