Briseles ierēdņi rītu EP ēkā sāk ar latviešu tradicionālo danci Spriguleits

0 Komentāru
Briseles ierēdņi rītu EP ēkā sāk ar latviešu tradicionālo danci Spriguleits
FOTO: LETA

Eiropas Savienības Padomes ēkā Briselē turpmāk varēs ne tikai ieiet, bet arī iedejot latviešu tradicionālās dejas Spriguļeits soļos. Šodien Eiropai tika prezentēti Latvijas dizaina elementi. Šādu tradīciju ievēro katra prezidējošā valsts.

Briseles ierēdņi rītu Eiropadomes ēkā sāk ar latviešu tradicionālo danci Spriguleits. Prezidentūrām ir dažādas pieejas. Kāds izveido statisku izstādi, cits lepojas ar izcilām dizaina ikonām, bet Latvija izveidojusi deju ceļu.

Dejas ceļš aizved Eiropadomes ēkas apmeklētājus uz mūsdienu Latvijas dizaina elementiem – Alda Circeņa taburetēm Bloom, Mint mēbelēm un Mammaslampas gaismas ķermeņiem. Galvenais mērķis – likt lietot mūsu dizainu, saka ekspozīcijas veidotāja.

”Mūsu mērķis ir, lai Briseles ierēdņi vai ēkas apmeklētāji arī uz darbu ierodas ideālā variantā izdejojot senu latviešu tautas deju vai otrā gadījumā uzdodot jautājumu – kas tas ir,” stāsta dizaina biroja H2E dizainere Ingūna Elere.

Paralēli Briselei arī Rīgā Gaismas pils viesi varēs vienkopus aplūkot Latvijas dizaina sasniegumus. Kopumā kultūras pasākumu pusgada laikā būšot simtiem.

Prezidentūras kultūras programmu būs iespējams baudīt arī interaktīvi. Spriguleiti no šodienas var izdejot arī īpaši radītā aplikācijā.

Sprigulis kopā ar dzirnakmeni ir Latvijas prezidentūras simboli. Ar spriguli un dzirnakmeni var radīt maizi. Tāda esot arī Latvijas prezidentūras būtība – gādāt par Eiropas Savienības labklājību.

0 Komentāru